comScore

Borussia Dortmund Borussia Dortmund

Dortmund'un otobüsü Türkiye'ye zor girdi

20 Ekim 2014, Pazartesi 21:11

Galatasaray ile Devler Ligi'nde karşılaşacak olan Borussia Dortmund'un malzeme otobüsü, Türkiye'ye girişte sorun yaşadı.

Galatasaray'ın çarşamba akşamı Şampiyonlar Ligi'ndeki rakibi Borussia Dortmund kulübünün malzemelerini taşıyan otobüsü, Kapıkule Sınır Kapısı'nda bir saat süren sistem arızası ve sigortasının olmaması nedeniyle Türkiye'ye giriş yapamadı. Yaklaşık 1.5 saat gümrük sahasında bekleyen otobüs sigortam işlemlerinin ve sistem onarımının ardından giriş yaparak İstanbul'a doğru yola çıktı.

UEFA Şampiyonlar Ligi D Grubu'nda Çarşamba günü İstanbul'da Galatasaray ile karşılaşacak olan Borussia Dortmund takımının sporcu malzemelerini taşıyan DO DS 6666 plakalı otobüsü akşam saatlerinde Kapıkule Sınır Kapısı'na ulaştı. Sürücü ve 3 kulüp yetkilisinin bulunduğu otobüs sigortasının olmaması nedeniyle Türkiye'ye giriş yapamazken, bu sırada gümrük bilgisayar sistemleri de arıza yaptı. Yaklaşık 1.5 saat gümrük sahasında bekleyen otobüs, Alman kulüp yetkililerinin araç sigortasını yaptırması ve gümrük sisteminin normale dönmesinin ardından giriş işlemlerini tamamladı.
Trakya Gümrük ve Ticaret Bölge Müdürü Müslüm Yalçın, tüm gümrüklerde 1 saatlik bir arıza yaşandığını ve takım otobüsünün bu sırada geldiğini ifade ederek, "Saat 17.00'da başlayan bilgisayar sistemlerindeki internet arızası tüm Türkiye'ye çapında oldu. Yapılan çalışmalarla bir saat içerisinde tekrar normale döndü. Zaten bilindiği gibi biz bir arıza olduğunda manuel kayıt yaparak yolcularımızı mağdur etmemeye çalışıyoruz. Galatasaray'ın şampiyonlar ligindeki rakibi Borussia Dortmund takımının malzeme otobüsü de bu saatlerde geldi. Yalnız onun sigorta işlemleri eksik olduğu için tamamlandı. İşlemleri tamamlandıktan sonra da yoluna devam etti. Herhangi bir sıkıntı yok" şeklinde konuştu.

Kapıkule Sınır Kapısı'ndan Türkiye'ye giriş yapan Borussia Dortmund takım otobüsü İstanbul'a gitmek için yola çıktı.


Selen Yakıcı İle Top 5 (16 Kasım 2020)