comScore
bilyoner

Beşiktaş Beşiktaş

Fikret Orman'dan İnönü Stadı yalanlaması

30 Nisan 2013, Salı 15:50

Beşiktaş Kulübü Başkanı Fikret Orman, İnönü Stadı'nın planlarına itiraz edildiği yönünde çıkan söylentilere cevap verdi.

Beşiktaş Başkanı Fikret Orman bugün Nevzat Demir Tesisleri'nde yaptığı basın toplantısının ardından gazetecilerle öğle yemeğinde bir araya geldi. Başkan Orman yeni İnönü Stadı projesini mutlaka yapmaları gerektiğini vurgularken şunları söyledi.

"Stadımızı mutlaka yapmak zorundayız. Stadımızın yapımına en kısa süre içinde başlayacağız ve en az 1 yıl içinde kan içip kızılcık şerbeti diyeceğiz. Çok zor 1 yıl bizi bekliyor. Ayrıca rakiplerimiz statlarda ilgili yatırımlarını yaptılar. Bizim de bu yatırımları çok acil bir şekilde yapmamız lazım. 2002'de ben bugün geleceğimiz noktayı söylemiştim. Statla ilgili izinler konusunda sıkıntı yaşandığı ve planlarımıza itiraz edildiği tamamen palavradır. Hiç bir sıkıntı yok. Beşiktaş'ın binlik ve beş binlik planları askıya çıktı ve itiraz olmadan indi."

Başkan Orman geçen sene yaşanan şike sürecinden en çok Beşiktaş'ın etkilendiğini söyledi.

"Şike süreci maddi olarak en fazla Beşiktaş'a zarar vermiştir. Rakiplerimizle gelir olarak eşitlenmemiz lazım. Forma ve ürün satışımız bu sene 30 milyon ciro yaptı. Geçen sene bu rakam 11 milyondu. Ayrıca yeni stadımız açıldığı zaman şu an Kuruçeşme'de bulunan konser alanının yerini alacak. Konser ve eğlence merkezi İnönü stadı olacak."


Bilyoner'den 2.000 TL BilyonPuan HEDİYE!