comScore
bilyoner

Beşiktaş Beşiktaş

Tamer Kıran istifa etti!

29 Nisan 2013, Pazartesi 15:46

Beşiktaş'ta tribününde yaşanan kavga olayına karışan kişileri stada soktuğu iddia edilen futbol komitesi başkanı Tamer Kıran istifa etti..

Beşiktaş Futbol Komitesi Başkanı Tamer Kıran, Orduspor maçında tribünde yaşanan dayak olayının ardından görevinden istifa etti.

"BEN TALİMAT VERMEDİM"

Kıran'ınaçıklamasında şu ifadeler yer aldı: "Orduspor maçı sonrasında numaralıtribünde meydana gelen ve bir taraflarımızın darp edilmesiyle sonuçlananvahim olayla ilgili derin bir üzüntü içerisindeyim. Olaya karıştığıiddia edilen kişinin dolaylı olarak benim misafir listemden tribünegirdiği doğrudur. Ancak esefle kınadığım ve beni derinden yaralayan buolayın gerçekleşme şekliyle ilgili herhangi bir dahlimin olduğuna vehatta daha da ileri gidilerek korumam olduğuna, kendine talimatverdiğime dair beni derinden üzen ve sarsan iddialar kesinlikleasılsızdır.

"BU OLAYI BENİMSEMEM MÜMKÜN DEĞİL"

Görevegeldiğim günden bu yana, Beşiktaş'ın bir değerler sistemi üzerindenyeniden şanına yakışır bir yapılanmaya kavuşması için içten bir çabaylaaralıksız çalışan bir isim olarak, bu olayı benimsemem asla mümkündeğildir. BJK Futbol Komitesi Başkanı Tamer Kıran bir yana, hangi aklıselim insan, binlerce insanın bulunduğu bir ortamda, basının gözüönünde, hangi gerekçeyle, böyle bir şeye tevessül eder, kenditaraftarına saldırtır?.

İSTİFA NEDENİNİN GEREKÇESİ...

BirFutbol Komitesi Başkanı düşünün ki değerlerden, yönetim felsefesinden,kurumsallıktan ve Fair Play'den bahsedecek ve futbolun ana aktörü, enbüyük destekçisi seyircisine bir saldırı planlayacak? Bunu akıl, mantıkve vicdan ile bağdaştırmak mümkün müdür? Bir yönetici, böyle bir şeyi,hangi gerekçeyle yaptırır, bunu aklı selim değerlendiren herkesin takdirve vicdanına bırakıyorum. Buna rağmen, bulunduğum mevkii ve bugünekadar sergilediğim yöneticilik anlayışı gereği, olayla ilgili hiç birsorumluluğum olmamasına rağmen, ilk günden beri savunduğum, Beşiktaşduruş ve değerlerinin yaşatılması, gelişerek hayat bulması adına, FutbolKomitesi Başkanlığı ve BJK Yönetim Kurulu üyeliği görevlerimden istifaediyorum.

HELALLİK İSTEDİ

"Öncetaraftarım" diye söze başladığım bu çatı altında, Allah nasip ettiyönetici olma onuruna da eriştim. Beşiktaşımızda görev yaptığım yaklaşık13 aylık sürede, eksikleriyle doğrularıyla ama tüm gönlümle verdiğimhizmette, geldiğim noktaya; tribünlere geri dönerken, benden yana varsabir hakkım, helal ediyorum. Bu süreçte elbirliğiyle, gönül birliğiyleomuz omuza ter döktüğümüz, futbolcularımız, hocalarımız, çalışmaarkadaşlarımız, yönetimimiz ve taraftarımızdan helallik diliyorum."


Bilyoner'den 2.000 TL BilyonPuan HEDİYE!