comScore
bilyoner

Beşiktaş Beşiktaş

Levent Erdoğan'dan olaylara sert tepki!

28 Nisan 2013, Pazar 17:31

Beşiktaş Asbaşkanı Levent Erdoğan, Orduspor maçında tribünde çıkan olaylarla ilgili olarak, ''Tribünde olay çıkartanlarla, maçtan önce teknik direktörünü ıslıklayanlar aynı ölçüde Beşiktaş'a zarar vermektedir'' dedi.

Bugün TV'de Özgür Sancar'la Yakup Çınar'ın sunduğu Sporextra Programı'na katılan Erdoğan, ''Çok zor şartlara rağmen şampiyonluk olmasa bile ikincilikteki iddiamızı sürdürüyoruz. Taraftarımızın yanımızda olması halinde önümüzdeki sezon inşallah Avrupa kupalarında Beşiktaş'ı seyretme şansına sahip olacağız'' şeklinde konuştu.

ŞİDDETLE KINIYORUM
Erdoğan, ''Beşiktaş'ın şeref tribünün de ellerinde coplarla taraftara saldırılmasını, şu kritik günlerde böyle bir hava yaratılmasını her ne kadar kimler tarafından yaptırıldığını bu kişileri kimlerin desteklediğini bulamasak da bu olaylara neden olanları şiddetle kınıyorum. Ancak Beşiktaş sahaya çıkarken ıslıklayan, futbolcusunu hocasını motive bozukluğuna sokan, maç galibiyetle sonuçlanmasına rağmen hocasına karşı negatif tezahüratta bulunan, kalan 3 maç için motivasyonunu bozan bu davranış sebebiyle de futbolcuların hocasına karşı olan saygısını yitirmesine neden olan davranışı da kınıyorum'' dedi.

TÜZÜK TADİLİ BİR DRAMDIR VE BASKIN SEÇİM TUZAĞIDIR
Asbaşkan Erdoğan, yeni tüzük çalışmasıyla ilgili olarak ise ''Şüphesiz ki geçen zaman içinde Beşiktaş'ın tüzüğünün yenilenmesi gerekiyordu. Ama bu sunulan tüzük divan kurulunda hazırlanmış bir tüzüktü. Ancak ne yazık ki bu tüzüğü hazırlayanlar tüzük taslağını 83 yerden delmişlerdir. Ve maalesef kuşa çevirmişlerdir. Bir tüzük hazırlanırken bütün kongre üyelerine bu konuda söz sahibi olan tecrübeli kişilere sorularak uzunca bir çalışma ortamından geçirilmiş olması, ondan sonra da olağan üstü tüzük kongresi yapılarak onaylanması gerekiyordu. Ben sözüm ona Beşiktaş kulübünün hukuktan sorumlu yöneticisiyim. Ne yazık ki tüzükle ilgili bir sayfa bile fikrim nezaketen dahi sorulmadı. Mayıs ayında şampiyonluğun, ligdeki durumun veya Avrupa kupalarında olabilecek önemli maçların olduğu bir dönemde yönetim değişikliğine gidilecek bir tüzük hazırlanması bir facia. Ne yazık ki baştan aşağıya bir dram. Böyle apar topar bir tüzük hazırlanmasının yegane sebebi 18'inci madde olan seçim tarihinin değiştirilmesidir. Eğer bu madde kabul edilirse hedef hemen seçime gitmektir. Bu bir baskın seçim tuzağıdır. Bu kısa süre içinde de Beşiktaş'a faydalı olabilecek başka başkan adayı çıkma olasılığı fazla olmayacağından mevcut yönetim 2016'ya kadar devam edecektir'' şeklinde konuştu.


Bilyoner'den 2.000 TL BilyonPuan HEDİYE!