comScore
bilyoner

Beşiktaş Beşiktaş

'Beşiktaş durdurulması zor bir takım'

26 Nisan 2013, Cuma 17:31

Orduspor Teknik Direktörü Cevat Güler, her iki takım açısından da final niteliğinde olan Beşiktaş maçında 3 puanı hedeflediklerini söyledi.

Orduspor Teknik Direktörü Cevat Güler, Beşiktaş'ın son hafta mağlubiyetine karşın mükemmel futbol oynadığını ifade etti.

"KENDİ DİNAMİĞİNİ ORTAYA KOYARSA DURDURULMASI ZOR BİR TAKIM"

Radyospor'da Özgür Sancar'ın sorularını yanıtlayan Güler, "Akhisar maçında pozisyon, oyun temposu olarak kötü oynamayan bir Beşiktaş vardı; ama onlar beklemedikleri pozisyonda gol yediler. Hamle yapmaları gereken pozisyonda da 10 kişi kaldılar. Fakat Mustafa'nın attığı gol dışında direkten dönen toplar var. Beşiktaş, önde akıcı oynuyor. Kanatları iyi kullanıyor ve çok değişken varyasyonlara sahipler. Akhisar maçında 4-1 yenilmeleri, mutlak bir ölçü değildir. Beşiktaş takımı iyi oynuyor. Beşiktaş, kendi dinamiğini ortaya koyabilirse, daha güçlü, durdurulması zor bir takım. Biz bunları bilerek oynayacağız. Üstelik, Aksihar'a yenilmiş olmaları nedeniyle daha agresif, yüksek tempo oynamaya çalışacaklar. Bunu biliyoruz. Kadro kalitesi olarak çok iyi bir takım. Kendini yeniden var etmeye çalışan bir oyuncuları var. Mustafa Pektemek. Kadro kalitesi iyi olan bir takım. Süper Ligi'nin önemli oyuncuları var. Beşiktaş'ta; sahada ben çok iyi bir Beşiktaş takımı görüyorum" dedi.

"3 PUAN İÇİN SAHAYA ÇIKACAĞIZ, UMUDUMUZU KAYBETMEDİK"
Cevat Güler, "Takımımızda kenetlenme daha iyi seviyede. Kasımpaşa maçında iyi olan taraftık; ama gol atmayı başaramadık. İnönü Stadı'nda kolay olmayacak; ama biz zor olanı başarmaya çalışacağız. Sakin olacağız ve 3 puan için oynayacağız. Alınacak 12 puan var. Beşiktaş'ı yenersek, sonraki hafta bakış açımız çok daha farklı olur. Ben takımı kurtarmak, Orduspor'u kümede tutma amacıyla geldim. Ordulu olmam tabii ki bir etken; ama profesyonel olarak baktığımızda Süper Lig'de kalabileceğimize inandığım için göreve kabul ettim. 6 haftadır puan alamıyoruz. Kalan 4 haftada da rakiplerimiz alamayabilir. Bu nedenle Beşiktaş'ı yenmek zorundayız" dedi.


Bilyoner'den 2.000 TL BilyonPuan HEDİYE!