comScore
bilyoner

Beşiktaş Beşiktaş

Kartal stoperini Lyon'da buldu

26 Nisan 2013, Cuma 08:20

Gelecek sezonun kadrosunu kurmak için kolları sıvayan Beşiktaş yönetimi, stoperini Olimpik Lyon'dan buldu

FEDA konsepti nedeniyle geçtiğimiz sezon transferde eli kolu bağlanan Beşiktaş Yönetimi, yeni sezon için 30 kişilik bir transfer listesi hazırladı. Siyah-beyazlı kulübün izleme komitesi, belirlediği isimleri aylardır her maçlarını izleyerek mercek altına aldı. Beşiktaş Teknik Direktörü Samet Aybaba'nın da onayını alan yönetim, ilk olarak Lyon'da top koşturan Bakary Kone'yi transfer etmeye çalışacak.

Burkina Faso Milli Takımı'nda da sürekli oynayan 24 yaşındaki stoperi uzun süredir takip ettiren Aybaba, bonservis bedeli 3 milyon euro civarında olan Kone'nin çok iyi bir oyuncu olduğunu yönetime söylediği vurgulandı. 1.88 boyundaki Burkina Fasolu oyuncunun transfer edilmesi halinde Beşiktaş savunmasındaki gol yeme sorununu büyük ölçüde çözeceğini de yönetime ileten Samet hoca, adı sır gibi saklanan bir başka stoperin daha peşine düştü.

BÜTÇE 20 MİLYON EURO

Hedeflerin birer birer kaybolması karşısında gelecek sezon hazırlıklarına başlayan Beşiktaş Yönetimi, Kone'yi transfer ettikten sonra hücum hattına bir pivot santrfor, orta sahaya iki gurbetçi ve bir sağ bek takviyesi yapacak.

Öte yandan transfer çalışmaları için 15 ile 20 milyon euro arasında bir bütçe ayırmayı planlayan Beşiktaş Yönetimi, Türkiye'den almayı düşündüğü yerli futbolcularla ise lig bitmeden el sıkışmaya çalışacak.

KAMPA GİRMEDİLER

Beşiktaş, Orduspor'la yarın oynayacağı maçın hazırlıklarını tek antrenmanla sürdürdü. Siyah-beyazlı futbolcuların, pas çalışmasından sonra taktik ağırlıklı bir program uyguladığı, sakatlığı düzelen Holosko'nun da idmanda yer aldığı açıklandı. Tedavilerine devam edilen İsmail Köybaşı, Uğur Boral, Hugo Almeida ve İbrahim Toraman ise antrenmana katılmadı. Teknik Direktör Samet Aybaba'nın, Orduspor'un Akhisar gibi tehlikeli bir takım olduğunu belirterek oyuncularına uyarılarda bulunduğu kaydedildi. Siyah-beyazlı takımda iki günlük kamp uygulamasına son verildi. Kartal bugün yapacağı antrenmandan sonra kampa girecek.


Bilyoner'den 2.000 TL BilyonPuan HEDİYE!