comScore
bilyoner

Beşiktaş Beşiktaş

Beşiktaş'ta sıcak gelişme!

22 Nisan 2013, Pazartesi 16:49

Siyah-Beyazlılar'da, Akhisar yenilgisinin ardından Arthur Zico ismi bir kez daha gündeme geldi. Kartal'ın listesinde yer alan Brezilyalı hocanın, teknik direktör Samet Aybaba'nın yerine düşünülen ilk isim olduğu öğrenildi.

Süper Lig'de Akhisar Belediyespor karşısında beklenmedik bir mağlubiyetalan ve bu sezon ilk kez 4 gol birden yiyen Beşiktaş'ta, teknik direktörSamet Aybaba ile yolların sezon sonunda ayrılacağı muhtemel. Takımının,küme düşmeme mücadelesi veren Akhisar karşısında aldığı yenilgiden çok,etkisiz bir futbol ortaya koyması sonrasında Başkan Fikret Orman vekurmaylarının, hoca arayışlarına başladıkları bildirildi. Aybaba ilebirlikte önümüzdeki sezon yerli hocadan uzak durması beklenenSiyah-Beyazlılar'ın, Türk futbolunu yakından tanıyan isimlerle temasageçeceği öğrenildi. İşte bu doğrultuda ilk adayın, daha önceFenerbahçe'nin başında yer alan Arthur Zico olduğu bildirildi.

En son Irak'ı çalıştırmıştı...
Sezonbaşında da Kara Kartal'ın listesine giren Zico, tecrübesiyle adaylararasında en kuvvetli isim olarak ön plana çıkıyor. Son olarak Irak MilliTakımı'nı çalıştıran ardından geçen kasım ayında ise görevinden ayrılanBrezilyalı hocanın boşta olması da, takımın başına geçmesinikolaylaştırıyor. Zico'nun alternatifleri arasında Galatasaray'ın eskihocası Souness, yine Türkiye'yi iyi bilen isimlerden Christoph Daum veSamsunspor'un eski çalıştırıcısı ve şu an Lazio'nun başında olanPetkovic geliyor. Yönetimin, ilk aday olarak düşündüğü Zico ile anlaşmasağlayamaması halinde bu isimlerle   temasa geçeceği öğrenildi.           

Orhan Yıldırım - Fanatik

Bilyoner'den 2.000 TL BilyonPuan HEDİYE!