comScore

Beşiktaş Beşiktaş

Beşiktaş'tan KAP'a açıklama

30 Ocak 2013, Çarşamba 20:18

Beşiktaş'ta fazla forma şansı bulamayan isimlerden biri olan genç futbolcu Burak Kaplan'ın, Almanya ekiplerinden SV Babelsberg'e kiralık olarak gönderildiği KAP'a bildirildi.

Beşiktaş'ta Bayer Leverkusen'den transfer edildikten sonra takımda fazla forma şansı bulmayan oyunculardan olan Burak Kaplan'ın Alman ekiplerinden Babelsberg'e kiralandığı Kamuyu Aydılatma Platformu'na bildirildi. İşte kulüpten KAP'a yapılan o açıklama; Burak Kaplan SV Babelsberg 03 klübüne yarım sezonluğuna bedelsiz olarak kiralanmıştır. Oyuncu yarım sezonda 9 resmi müsabakada 45 dakika oynadığı takdirde kiralık süresi 2014 sezonu sonuna kadar uzayacaktır.

BÜYÜK UMUTLARLA GELMİŞTİ
2011-2012 sezonunda tıpkı Tanju Kayhan gibi büyük umutlarla transfer edilen isimlerden biri olan Burak Kaplan, o dönem Beşiktaş'ı çalıştıran Portekizli teknik adam Carlos Carvalhal tarafından çok sık ilk 11'de düşünülmemiş ve zaman zaman forma şansı bulmuştu. 2011-2012 sezonunda Beşiktaş formasını 6 kez terleten 22 yaşındaki genç futbolcu yeni sezonda Samet Aybaba'nın planları arasında yer almazken 2012-2013 sezonunda hiçbir resmi maçta forma giymedi.

SV Babelsberg takımı ise transferi daha önce resmi internet sitesinden duyurmuş, kulüp Ceo'su Klaus Brüggemann, transferden dolayı mutlu olduklarını belirtmişti.

ARKADAŞINI GETİR 50 TL BİLYONPUAN AL!