comScore

Beşiktaş Beşiktaş

"Melo önce yapar, sonra yemin eder"

29 Ocak 2013, Salı 05:18

Dev derbinin ardından oynanan oyundan çok Felipe Melo'nun yaptığı ifade edilen hareket gündeme oturdu. Felipe Melo yapmadığını iddia ederek yemin etti. Olayın diğer tarafı Oğuzhan Özyakup ise Selçuk İnan ve Manuel Fernandes'i şahit gösterdi.

Spor Toto Süper Lig'in 19. haftasında Galatasaray ve Beşiktaş Türk Telekom Arena Stadı'nda 3 puan için büyük bir mücadele verdiler. Karşılaşmanın galibi Galatasaray olsa da futbol gündemine oynanan oyun ve skor değil Brezilyalı orta saha oyuncusu Felipe Melo ile Oğuzhan Özyakup arasındaki diyalog damga vurdu. Özellikle Beşiktaş'ın Tomas Sivok'la bulduğu gol sonrası, oynanan oyun iyice gerginleşip sertlikler artmış ve kartlar arka arkaya çıkmaya başlamıştı. Tam bu dakikada Felipe Melo ve Necip Uysal arasında geçen tartışma sonrası Oğuzhan Özyakup araya girmiş, Felipe Melo'yla yüzyüze gelen Oğuzhan, yüzünü tutarak geri çekilmişti. Hakem Tolga Özkalfa da bu olay üzerine Felipe Melo'ya kırmızı kartını çıkararak oyundan ihraç etti.

"YANIMDA FERNANDES VE SELÇUK İNAN VARDI" Olayın taraflarından Felipe Melo'nun çocuğunun üzerine yemin edip tükürmediğini iddia etmesinin ardından, tartışmanın diğer tarafı Oğuzhan Özyakup Milliyet'e konuştu. Oğuzhan yaptığı açıklamada Felipe Melo'nun tükürdüğünü savunurken oldukça ilginç sözler söyledi; "Melo bana tükürdü. Yanımda Fernandes ve Selçuk İnan da vardı" derken, sözlerini şöyle sürdürdü; "İkisi de her şeyi gördü. Buna rağmen çocuklarının üzerine yemin ediyor. Fernandes'e sordum "Bir insan nasıl yemin edebilir?" diye o da bana "Melo işte bu. Her zaman yaptığı şey. Önce yapar sonra yemin edebilir" yanıtını verdiği ifade edildi. Yayıncı kuruluşun hakem yorumcusu eski hakem Markus Merk, Felipe Melo'nun kırmızı kartıyla ilgili teşebbüs bile olsa kırmızı kartın doğru olduğunu dile getirdi.