comScore

Beşiktaş Beşiktaş

Aybaba biletini kesti

29 Ocak 2013, Salı 05:18

Galatasaray'a derbide 2-1 kaybeden Beşiktaş'ta sıcak gelişmeler yaşanıyor! Teknik direktör Samet Aybaba, Batuhan Karadeniz'in biletini kesti.

Beşiktaş'ta derbinin ardından ciddi gelişmeler yaşanıyor. Galatasaray maçının ardından sabah yapılan antrenmanda basın mensuplarıyla sohbet eden teknik direktör Samet Aybaba, Batuhan Karadeniz'in Beşiktaş'ta görev almayacağını açıkladı.

Sabah saatlerinde yapılan çalışmada basın mensuplarıyla mini bir toplantı yapan Samet Aybaba'nın; 'Almeida'nın yedeği olarak sezon başında Batuhan Karadeniz'i, ona bir çok kez fırsat verdim ancak o bu fırsatları değerlendiremedi... Üzülerek söylüyorum ki Batuhan artık bizimle olmayacak' diyerek genç futbolcunun biletini kesti.
AYBABA: "OĞUZHAN İLE KONUŞTUM"

Samet Aybaba'nın, birçok konuda gazetecilerin sorularını yanıtladığı sohbette, "Dün akşam da tesislere gelerek menemen yedik. Ama dün akşamki biraz acılıydı" esprisi dikkat çekti. Ayrıca Aybaba, Melo'nun kendisine tükürüp tükürmediği konusunda Oğuzhan Özyakup'la konuştuğunu belirterek, "Oğuzhan'a sordum, 'Hocam tükürdü' dedi. Konu kapanmıştır" ifadesini kullandı.

"MEHMET AKGÜN HAZIRDI"

Aybaba dün ilk 11'de görev verdiği Mehmet Akgün'ün performansının eleştirilmesine ise şu şekilde cevap verdi. "Mehmet Akgün hazırdı. Biz çok yoğun çalışıyoruz. Hatta çok yoğun düşünüyoruz. Her gün beyin jimnastiği yapıyoruz. Bizim o kanattaki sorunumuz Mehmet Akgün ile ilgili değildi. Hilbert'i öne çekince ve Hilbert geri gelmeyince sıkıntı yaşadık. Hilbert sağ bek oynadığı zaman kendisine destek gelmedi diye şikayette bulunuyordu ama dün de kendisi destek olmadı. Dün Mehmet kötü oynadığı için değil, maç 2-0 olduğu için ve hücumda daha etkili olmak için oyundak çıkardım." "DERBİLERDE BAŞARILI OLMAK İÇİN TECRÜBE..." Aybaba, Galatasaray'ın 10 kişi kalmasına rağmen takımının maçta üstünlük sağlayamamasını da şu sözlerle açıkladı: "Son yarım saatte Galatasaray 10 kişi kalmasına rağmen; ikinci yarı Galatasaray çok kapalı bir oyun anlayışı sergiledi. Hücumcularını çıkardılar ve kapalı savunmayı aşamadık. Ayrıca zemin de çok kötüydü. Almedia'nın olmayışı, Fernandes'in performansının düşüklüğü sonucu doğurdu. Futbolda her zaman hata olur. İsterseniz bir maçta 500 tane hata çıkarabilirsiniz. Derbileri kazanmak için çok iyi mücüdele etmenin yanında kaliteli isimlere de gerek duyuluyor. Takımımızdaki Olcay, Oğuzhan, Gökhan Süzen, Mehmet Akyüz, Mehmet Akgün hatta Veli ve Necip derbi atmosferlerini çok fazla yaşamış isimler değil. Derbilerde başarılı olmak için tecrübe de gerekiyor." "HOLOSKO'NUN SAĞ KANATTAKİ YERİNİ DOLDURAMADIK" Almeida'nın olmayışı sadece forvette değişiklik anlamına gelmiyor bizim için. Almeida olmayınca holosko'yo forvete çekiyoruz. Bu sefer de sağ önde çok iyi oynayan holosko'nun yeri dolmuyor. İlk 15-16 hafta neredeyse aynı kadro ile oynadık. Bir oyuncunun eksikliği bizi çok etkiliyor. Almeida eğer bu maçta oynasaydığı 4-5 hafta daha sahalardan uzak kalabilirdi. Bu riski göze alamadik. Şimdi karabük maçında oynama ihtimali var. Önümüzde Elazığ, Mersin ve Akhisar gibi önemli deplasmanlar var." şeklinde konuştu.
ARKADAŞINI GETİR 50 TL BİLYONPUAN AL!