comScore

Beşiktaş Beşiktaş

Oğuzhan konuştu; Melo tükürdü mü?

29 Ocak 2013, Salı 05:15

Beşiktaş Teknik Direktörü Samet Aybaba, Galatasaray'a 2-1 yenildikleri maçta Felipe Melo ile tartışma yaşayan Oğuzhan Özyakup'un, Brezilyalı futbolcunun kendisine tükürdüğünüsöylediğini kaydetti..

BJK Nevzat Demir Tesisleri'nde antrenman sırasında basın mensuplarıyla sohbet eden Aybaba, maçtan sonra oyuncusuyla konuyu konuştuğunu belirterek, ''Oyuncuma sordum, 'suratıma tükürdü' dedi. O öyle dedikten sonra söyleyecek bir şey yok'' diye konuştu.

Derbi maçta çok erken yedikleri golün takımı olumsuz etkilediğini kaydeden Samet Aybaba, ''Galatasaray bize büyük bir üstünlük sağlamadı. Özellikle son yarım saat tamamen kendi alanına kapandı. Rakip 10 kişi kaldıktan sonra atağa çıkamadık, çünkü onlar kapalı kaldılar. Hücum oyuncusunu çıkarıp savunma oyuncusu aldılar. Öyle olunca dar alanda oyun oynandı. Saha da çok kötüydü'' şeklinde konuştu.

-''Batuhan şansını iyi değerlendiremedi''-
Samet Aybaba, bir gazetecinin ''Almeida'nın alternatifi Batuhan mıHolosko mu-'' sorusu üzerine, Batuhan'ın kendisine verilen şanslarıiyi değerlendiremediğini söyledi.

Batuhan'ı Almeida'nın alternatifi diye aldıklarınıvurgulayan Aybaba, ''Batuhan'a 'devre arası kampında da son bir şans vereceğiz' dedik, ama o bunu iyi değerlendiremedi. Şu anda o alternatifte değil'' ifadelerini kullandı.

Samet Aybaba, ''Batuhan ile yollarınızı ayırmayıdüşünüyor musunuz-'' sorusu üzerine de ''Her şey olabilir. Ben elimden gelen her şeyi yaptım, onunla çok uğraştık. Ancak onun kendisini geliştirmesi lazımdı. Bu konuda biraz uzak kaldı'' diye konuştu.

-''Mehmet'i performansı kötü diye çıkarmadım''-
Samet Aybaba, Mehmet Akgün ile ilgili eleştiriler yapıldığının belirtilmesi üzerine şöyle konuştu:
''Mehmet hazırdı. Çok yoğun çalışıyoruz, çok yoğun düşünüyoruz. Çünkü kısıtlı bir kadromuz olduğu için düşünmek zorundayız. Her gün beyin cimnastiği yapıyoruz. Hilbert'i öne çıkarınca doğal olarak onu sağ bek oynatmamız lazımdı. Önde kim oynayacak diye planlarken böyle bir şey ortaya çıkıyor. Hilbert 'çok destek gelmiyor' diye şikayet ediyordu. Hilbert de ona desteğe gelmedi. Ayrıca Mehmet'i 'performansıçok kötü' diye çıkarmadım. Maç 2-0 olunca ileriye giden bir oyuncu daha tercih ettiğim için Oğuzhan'ı aldım.''

Almeida'nın yokluğunun kendilerini sadece santrfor mevkisinde sıkıntıya sokmadığını vurgulayan Aybaba, ''Oraya Holosko'yu alıyoruz. Holosko'yu oraya alınca en iyi oynadığısağ önde bir oyuncu bulma arayışına giriyoruz. Oradan boşalttığımız yere de başka bir oyuncu koymak zorundayız. Yoksa 15-16 hafta aynıoyuncular çıkmıştır. Bizim takımımız belli. Ancak oyuncu değişikliğinde direkt ikinci oyuncu olmadığı ve birinci oyuncuyla ikinci oyuncu arasında inanılmaz bir fark olduğu için kendi içinde bir revizyona gitmeye çalışıyoruz'' diye konuştu.

-''McGregor'u isteyenler var''-
Samet Aybaba, kaleci McGroger ile ilgili bir soru üzerine, ''McGregor'u isteyenler var. Şu an 'tamam' desek para hazır. Cenk oynadığımaçlarda kötü performans gösterdi'' ifadelerini kullandı.

Şu anda transfer çalışmaları olmadığınıdile getiren Aybaba, sezon sonunda verim alamadıkları oyuncularla yollarını ayıracaklarını kaydetti.

-Güneş ve Sağlam'ın istifaları-
Ertuğrul Sağlam ve Şenol Güneş'in istifalarıyla ilgili bir soru üzerine, Samet Aybaba şöyle konuştu:
''Bunların hepsinin yönetenlerle bağlantılıolduğunu biliyoruz. Nasıl bir kulüp yapılanması, nasıl bir istikrar, nasıl bir Türk antrenör istiyoruz, bunlarla ilgili doğru tercihler yapacaksınız. Ondan sonra bırakacaksınız işini yapacak. Her 2 maç kaybeden antrenörü bu ülkede göndermeye kalkıp her 2 maçı kazananı göklere çıkarırsanız böyle saçma sapan bir sistem ortaya çıkar.''

-''Yine menemen yedik, ancak biraz acılıydı''-
Samet Aybaba, önlerinde çok zor maçların olduğunu söyledi. Küme düşme hattındaki takımlarla oynayacaklarını hatırlatan Aybaba, ''Çok zor maçlarımız var. Küme düşme hattında olan takımlarla hep sahalarında oynayacağız'' dedi.

Samet Aybaba, son olarak esprili bir şekilde ''Derbi maçtan sonra dün akşam yine menemen yedik, ancak biraz acılıydı'' diyerek basın mensuplarının yanından ayrıldı.

ARKADAŞINI GETİR 50 TL BİLYONPUAN AL!