comScore

Beşiktaş Beşiktaş

Dentinho'dan iddialı sözler!

24 Ocak 2013, Perşembe 18:00

Beşiktaş'ın yeni transferi Dentinho, sağlık kontrolünden geçti, iddialı demeçler verdi..

Ukrayna'nın Shakhtar Donetsk takımından kiralık olarak transfer edilen ve İstanbul'a akşam saatlerinde ulaşmasına rağmen, ayağının tozuyla Fulya Acıbadem Hastanesi'nde sağlık kontrolünden geçirilen Brezilyalı oyuncu, kontroller öncesi basın mensuplarının sorularını yanıtladı.

Büyük bir takıma geldiği için çok mutlu olduğunu belirten yeni Dentinho, ''Bu taraftara büyük sevinçler yaşatmak için buradayım. Bu güzel formayı giydiğim için şu an çok mutluyum. Değişik bir onur yaşıyorum'' dedi.

Galatasaray ile oynanacak derbi maçıyla ilgili soruyu yanıtlayan Brezilyalı oyuncu, ''Büyük bir maç olacak. Ben de hazırım. İhtiyaç duyulursa oynayacak durumdayım. Yeneceğimizden eminim'' ifadelerini kullandı.

Transferi sonrası geçmiş yıllarda Beşiktaş'ta da görev yapan Shakhtar Donetsk'in teknik direktörü Mircea Lucescu'dan bilgiler aldığını kaydeden Dentinho, ''Lucescu ile şehrin yanı sıra taraftar ve takımla ilgili konuştum. Güzel şeyler söyledi. Buraya gelmemde etkili oldu'' diye konuştu.

-Lakabı, ''Küçük Diş''-
Asıl adı Bruo Ferreira Bonfim olan ve Dentinho lakabını kullanan yeni transfer, lakabıyla ilgili şunları söyledi:
''Futbol okullarında oynarken dişlerim ufak olduğu için ufak diş anlamına gelen 'Dentinho' lakabını takmışlardı. Daha sonra değiştirmeye çalıştılar, ama ben Dentinho olarak devam ettim. Bu isimle beraber çok gol attım.''

Fenerbahçe'nin eski futbolcuları Roberto Carlos ve Andre Santos'tan bilgi alıp almadığı yönündeki soruyu ise Dentinho, ''Andre Santos ile konuştuk. Beşiktaş takımını ve taraftarlarını çok övdü. İyi fikir veren ve yardımcı olan arkadaşlarım olduğu için mutluyum'' diye yanıtladı.

Siyah-beyazlı taraftarları internet aracılığıyla araştırdığını anlatan Brezilyalı oyuncu, ''İki gündür mesajlarım durmuyor. Her yerden yazıyorlar. İnternet aracılığıyla taraftarları araştırdım. Ateşli bir taraftar. Hep beraber iyi anlar yaşayacağımıza inanıyorum'' şeklinde konuştu.

Beşiktaşlı taraftarların golcü beklediğini, ancak kendisinin son dönemde az gol attığının hatırlatılması üzerine Dentinho, ''Lucescu, bana Brezilyalı oyuncuların Avrupa'da ilk 2 yılında adaptasyon süreci yaşadığını söylemişti. Ben de ona inanıyorum. Kenarlarda oynayan bir oyuncuyum. Ama ceza sahası içine çok girerim. Güzel paslarım vardır. Asist ve gol olarak taraftarlarımız birçok anımı yaşayacaklardır'' diyerek sözlerini tamamladı.

-Quaresma'nın 7 numaralı formasını giyecek-
Dentinho, Beşiktaş'tan ayrılan Portekizli oyuncu Ricardo Quaresma'nın 7 numaralı formasını giyecek.

Basın mensuplarına 7 numaralı formasıyla görüntü veren Dentinho, bu konuyla ilgili soruyu ''Quaresma önemli bir futbolcu. 7 numarayı giyiyordu. Ben de bunu tercih ettim. Bu formanın hakkını vermek için sıkı sıkı sarılacak ve çok çalışacağım'' diye yanıtladı.

-Cuma imza atacak-
Bu arada Dentinho'nun Cuma günü saat 15.00'de Nevzat Demir Tesisleri'nde basın önünde sözleşmeye imza imzalayacağı açıklandı.

ARKADAŞINI GETİR 50 TL BİLYONPUAN AL!