comScore

Beşiktaş Beşiktaş

Dentinho kimdir?

24 Ocak 2013, Perşembe 10:19

Beşiktaş'ın Shakhtar Donetsk'ten kiralık olarak kadrosuna kattığı Dentinho, bir dönem Brezilya'nın en büyük yeteneklerinden biri olarak kabul ediliyordu. Shakhtar Donetsk'te dibe vuran kariyeri Beşiktaş'ta tekrar zirveye çıkar mı?

Beşiktaş'ın ara transfer döneminde hücum bölgesine kadrosunu rahatlatmak için transfer ettiği 24 yaşındaki Dentinho, ülkesinde büyük ün yapmış ve yeteneğiyle futbolseverleri kendine hayran bırakan bir oyuncu olarak adını duyurmaya başladı. Altyapısından yetiştiği Corinthians'ta antrenör Jose Carpeggiani tarafından profesyonel kadroya alınan Dentinho, ilk golünü de Fluminense'ye karşı kaydetti. Üst düzey futbola alıştıkça parlamaya başlayan Dentinho, 2008'de Corinthians'la birlikte Brezilya Serie B'de şampiyon olarak takımını bir üst lige yükseltti. 2009'da Paulista'yı ve Brezilya Kupası'nı kazanan Dentinho, takımının anahtar oyuncularından biri haline geldi.


KOCAMAN İSTEDİ LUCE KAPTI 2010'da Corintihians'ın şampiyonluk yarışında kalmasının en önemli faktörlerinden biri olan Dentinho, sarfettiği enerjiye ve performansa rağmen takımını şampiyon yapamadı. 2011/12 sezonu başında Shakhtar Donetsk ve Fenerbahçe'nin ciddi şekilde ilgilendiği Dentinho için Aykut Kocaman, Brezilya'ya gidip incelemelerde bulunduysa da Shakhtar Donetsk 7.5 milyon euro bonservis ücreti ödemeyi kabul edince Ukrayna kulübü transferi bitiren taraf oldu.


SHAKHTAR'DA BEKLENEN PATLAMAYI YAPAMADI 6 kez Brezilya 20 yaş altı takımında oynayan Dentinho, Shakhtar Donetsk'e alışamadı ve geniş kadrosunda oynama fırsatı bulamadı. 2011/12 sezonunda lig ve kupada toplam 819 dakika oynama fırsatı bulan Dentinho, sadece 3 gol atabildi. Bu sezon sadece 209 dakika forma şansı bulan "Dişlek" lakaplı oyuncunun kulübünde mutsuz olduğu ifade ediliyordu.

ARKADAŞINI GETİR 50 TL BİLYONPUAN AL!