comScore

Beşiktaş Beşiktaş

Özkalfa kartlarını konuşturuyor

23 Ocak 2013, Çarşamba 16:18

Spor Toto Süper Lig'de sonucu merakla beklenen Galatasaray ile Beşiktaş arasındaki derbi karşılaşmasını Tolga Özkalfa'nın yöneteceği açıklanırken deneyimli hakem her iki takımın maçlarında kartlarını kullanmak da tereddüt etmiyor.

Ligde zirveyi yakından ilgilendiren Galatasaray ile Beşiktaş arasındaki mücadeleye MHK tarafından Tolga Özkalfa atandı. Galatasaray ile Beşiktaş'ın şimdiye kadar toplamda 36 maçını yöneten Özkalfa, kart kullanımında iki takıma da cimri davranmıyor.

İşte Tolga Özkalfa'nın hakemlik geçmişi;
İlk defa 2004-2005 yılında Spor Toto Süper Lig'de hakemlik yapmaya başlayan Tolga Özkalfa'nın 2013 yılı için FIFA hakemleri arasında gösterilmedi.

Bu sezon Spor Toto Süper Lig'de 7 maç yöneten Tolga Özkalfa Spor Toto Süper Lig'de düdük çaldığı 8 sezonda ligde 512 sarı  30 kırmızı kart gösterdi.

EN FAZLA BEŞİKTAŞ MAÇI YÖNETTİ

Zorlu derbiye MHK tarafından atanan Tolga Özkalfa, Spor Toto Süper Lig'de görev aldığı dönem boyunca en fazla Beşiktaş yönetti. Özkalfa şimdiye kadar Siyah Beyazlıların 20 maçını yönetirken bu maçlarda Beşiktaş 13 galibiyet 2 beraberlik 5 mağlubiyet aldı. Özkalfa Beşiktaş'a 51 sarı 2 kez kırmızı kart çıkardı.

GALATASARAY'A 4 KIRMIZI KART

Tolga Özkalfa, derbide ev sahibi durumunda olan Galatasaray'ın şimdiye kadar 16 kez maçını yönetti. Özkalfa'nın yönettiği mücadelelerde Galatasaray 10 galibiyet 2 beraberlik 4 mağlubiyet alırken sarı kırmızılı ekip 36 sarı 4 kırmızı kart gördü.

İLK GALATASARAY BEŞİKTAŞ DERBİSİ

Pazar günü saat 19:00'da oynanacak ve nefeslerin tutulacağı mücadelede Özkalfa ilk Galatasaray - Beşiktaş rakabetinde düdük çalmış olacak.


ARKADAŞINI GETİR 50 TL BİLYONPUAN AL!