comScore

Beşiktaş Beşiktaş

Turkcell, Kulüpler Birliği Vakfının ana sponsoru oldu

07 Ocak 2016, Perşembe 13:50
Turkcell, Kulüpler Birliği Vakfının ana sponsoru oldu

Kulüpler Birliği Vakfı ile Turkcell arasında sponsorluk anlaşması imzaladı.

Haliç Kongre Merkezi'nde Kulüpler Birliği Vakfının olağan toplantısı öncesinde gerçekleştirilen imza töreninde, vakfın başkanı Göksel Gümüşdağ, Turkcell Genel Müdürü Kaan Terzioğlu ile kulüp temsilcileri yer aldı.

Göksel Gümüşdağ, Turkcell'in uzun yıllardır Türk futbolunun içinde olduğunu belirterek, "Turkcell ile Kulüpler Birliği Vakfının bu birlikteliğinin çok anlamlı olduğunu düşünüyorum. Haftanın maçıyla ilgili bir projeleri var. Bizim de daha önce benimsediğimiz bir projeydi. Gerçekten futbolun güzel şeylere ihtiyacı var. Futbolun marka değerini hep beraber yükselteceğiz. Bu konuda hepimize iş düşüyor. Anlaşmanın hayırlı olmasını diliyorum" diye konuştu.

Kaan Terzioğlu da Türkiye'de futbola ilginin çok yüksek olduğunu dile getirerek, "Türkiye futbolla yatıyor futbolla kalkıyor. Türkiye'de 35 milyona yakın müşterimiz var. Bunların 17 milyonunda akıllı telefon bulunuyor. Bir gol atıldığında 4 dakika sonra onların telefonlarına gollerin 90 saniyelik özetini gönderdiğimizde 1 buçuk milyon insan izliyor. Müthiş bir değer. Türkiye'de spor büyük bir heyecan, barışın ve mutluluğun kaynağı, hendekleri kapatıp insanları tekrar bir araya getirecek en önemli unsurlardan bir tanesi" ifadelerini kullandı.

Terzioğlu, Turkcell olarak 2002 yılından beri futbolun içinde olduklarını vurgulayarak, "Bu dönem içinde A Milli Takımımızı, federasyonumuzu, kulüplerimizi, Kulüpler Birliğini ve Süper Lig'i sürekli destekledik ve desteklemeye de devam edeceğiz. Türkiye'nin ve Türk futbolunun marka değerini yükselten tüm kurumların tüm organizasyonların yanında olmak bizim en önemli amaçlarımızdan biri" değerlendirmesinde bulundu.

Türkiye'de ilk yarı itibarıyla 1,2 milyon kişinin statlarda futbol maçları izlediğini anlatan Terzioğlu, şunları kaydetti:

"Aşağı yukarı 14 milyon TL'lik ciro oluştu. Bakın bir hafta içerisinde Star Wars filmini de aşağı yukarı 1,2 milyon kişi seyretti ve benzer bir ciro oluştu. Biz istiyoruz ki Türkiye'de statlar dolsun. Bu yüzden de 'Haftanın maçı' projesinin başlatmak istiyoruz. Anadolu'da her hafta bir maçı şölen havasına getirmek, bir şehri aydınlatmak istiyoruz. Sizlerle beraber Türk futbolunun marka değerine, taş üstüne taş koyarak katkıda bulunmak bizim en büyük arzumuz."

Bir yıl süreyle vakfın ana sponsoru olan Turkcell'in, iş birliği doğrultusunda "Haftanın maçı" projesi hayata geçirilecek. Spor Toto Süper Lig'de her hafta bir karşılaşma "Turkcell Haftanın Maçı" adı altında oynanacak. Ayrıca anlaşma çerçevesinde futbola ilgiyi attırmak ve statların dolmasını sağlamak amacıyla maçların oynanacağı şehirlerde konser ve yarışma gibi etkinliklerin düzenlenmesi planlanıyor.


Mert Nobre: "Atatürk sadece Türkiye değil dünya lideri"