comScore

Beşiktaş Beşiktaş

Şenol Güneş: 'Savaşların olmadığı bir dünya istiyoruz'

23 Eylül 2015, Çarşamba 19:10
Şenol Güneş: 'Savaşların olmadığı bir dünya istiyoruz'

Beşiktaş Teknik Direktörü Şenol Güneş, Kurban Bayramı'nı kutladı

Beşiktaş Teknik Direktörü Şenol Güneş, yarın başlayacak Kurban Bayramı'nı kutlayarak, "Savaşların yaşanmadığı, huzurun ve mutluluğun olduğu bir dünya istiyoruz. Buna da hep beraber katkı yapmamız gerekiyor" dedi.

Güneş, siyah-beyazlı ekibin antrenmanından önce basın mensupları aracılığıyla müslüman aleminin Kurban Bayramı'nı kutladı.

Sevginin, saygının, dostlukların, yardımlaşmanın öne çıktığı bir bayramı daha kutlayacaklarını belirten tecrübeli teknik adam, "Umarım dünya, son zamanlarda ölümlerin yaşandığı, birçok insanın göç etmek zorunda kaldığı dönemden kurtulur. Savaşların olmadığı, huzurun ve mutluluğun olduğu bir dünya istiyoruz. Buna da hep beraber katkı yapmamız gerekiyor" diye konuştu.

Güneş, futbolun bir oyun olduğunu ve bunun keyifli tarafını kullanmak istediklerini kaydederek, "Sevginin kirletilmediği, kin ve nefret tohumlarının yok edildiği, yeni bir dünyaya geçmenin insanlığın yararına olacağını düşünüyorum. İnşallah bunu yapmak için hepimiz el birliği içinde oluruz" ifadelerini kullandı.

"Umarım ki dostluğa katkı yapan bir derbi olur"

Şenol Güneş, Spor Toto Süper Lig'de 27 Eylül Pazar günü Fenerbahçe ile yapacakları derbinin dostluğa katkı sağlayan bir maç olması dileğinde bulundu.

İzleyenlerin keyif aldığı bir maç olması temennisinde bulunan siyah-beyazlı takımın teknik direktörü, "Maçlar kazanılıyor veya kaybediliyor ama dostluklar ebedi oluyor. Umarım ki dostluğa katkı yapan bir maç olur. Tabii ki kazanmak istiyoruz. Rakibimiz de öyle isteyecektir. Her şeyden önemlisi dostluğun kazandığı, sevginin ve saygının kazandığı, güzelliğin kazandığı bir maç olsun" şeklinde konuştu.


Selen Yakıcı İle Top 5 (16 Kasım 2020)