comScore

Beşiktaş Beşiktaş

Fikret Orman: 'Şampiyon olmak istiyoruz'

16 Eylül 2015, Çarşamba 14:07
Fikret Orman: 'Şampiyon olmak istiyoruz'

Beşiktaş Başkanı Fikret Orman, siyah-beyazlı takımın gündemindeki konular hakkında konuştu.

Beşiktaş Kulübü Başkanı Fikret Orman, UEFA Avrupa Ligi H Grubu'nda Perşembe günü Arnavutluk'un Skenderbeu takımıyla deplasmanda yapacakları karşılaşmayı kazanmayı hedeflediklerini söyledi.
 
Bosphorus Shangri-La Hotel'de gerçekleştirilen spor finansmanı seminerine katılan ve burada basın mensuplarının sorularını yanıtlayan Orman, Skenderbeu maçı öncesi sürpriz sonuçlara dikkati çekerek, "Hiçbir maç sahada oynamadan kazanılmıyor. Her maç önemlidir. Rakip olarak görülmeyen takımlara karşı enteresan sonuçlar da çıkabilir. Futbolun güzel olan tarafı bu. Beşiktaş kuvvetli bir kadro, büyük bütçeli bir kulüp. Şu anda çıkışta ve iyi top oynuyoruz. En büyük arzumuz kazanıp dönmek. Öyle olacağına inanıyorum" şeklinde konuştu.
 
ORMAN'IN ŞAMPİYONLUK İDDİASI!
 
Takımın şu ana dek ortaya koyduğu performansı değerlendiren Fikret Orman, şunları söyledi:
 
"Takım gayet iyi, zevkli top oynuyor. 5 transfer yaptık. Onların adaptasyonu zaman alacaktı. Tabii ki iyi yolda olduğumuz gerçek. Bir önemli konu Veli, 3-4 Ekim gibi antrenmanlara başlayacak. İlk önce kondisyon yüklemesi olacak, ondan sonra takıma dönmüş olacak. Eksiklerimizi tamamlayıp bir an önce Vodafone Arena'ya dönmek istiyoruz. Son 2 sezonun kırılma noktası var. Taraftarlarla bütünleşip şampiyon olacağımız zaman, oralarda hep düştük. Bu sezon bunun böyle olmayacağını tahmin ediyorum. Hem stadımıza dönmek hem de şampiyon olmak arzusundayız."
 
Vodafone Arena'nın son durumuyla ilgili de bilgi veren Başkan Orman, "En önemli sorun çatı. Gerçekten zor imalatı var. Talihsiz bir kaza yaşadık. O kazanın yaralarını sardık. Çatıyı bayramdan önce kaldırmak istiyorduk. Herhalde 4-5 Ekim gibi çatıyı kaldıracağımız gözüküyor. Ondan sonra koltukları koymaya başlayacağız. Çatıyı kaldırmamız bir şey ifade etmiyor. Saha içinde bazı çalışmalar olacak. Gün vermeden, en kısa sürede bitirmeye çalışıyoruz" ifadelerini kullandı.
 
Spor finansmanı seminerinde de konuşmacıların güzel mesajlar verdiğini kaydeden Orman, "Bahsedilen bazı tedbirleri almaya başlamıştık. İnşallah stadımızın bitimiyle beraber bunlar net olarak gözükecek" diye konuştu.

Selen Yakıcı İle Top 5 (16 Kasım 2020)