comScore

Beşiktaş Beşiktaş

Şenol Güneş: 'Devrimci bir Beşiktaş görüyorum'

01 Eylül 2015, Salı 13:10
Şenol Güneş: 'Devrimci bir Beşiktaş görüyorum'

Beşiktaş Teknik Direktörü Şenol Güneş, devrimci bir yapısı olan Beşiktaş gördüğünü ve bu yapıya dinamik futbolun yakışacağını söyledi.

BJK Nevzat Demir Tesisleri'nde Beşiktaş Dergisi'ne açıklamalarda bulunan Şenol Güneş, "Amacımız rakibi oynatmayan ama kendisi sahada tüm varlığıyla oynayan, dinamik bir takım görüntüsü ortaya serebilmek, Beşiktaş'ın karakterine uyan bu. İnşallah bunu başarırız." diyerek, şu ifadeleri kullandı:

"Taraftarı mutlu etmek istiyoruz. Üretmek isteyen bir camia Beşiktaş. Başarı beklentisi var. Medenice fikrini ortaya serebilen, zeki bir taraftar yapısına yakışır bir futbol ortaya sermeyi hedefleyeceğiz. Her futbolcunun başarısı kendine aittir. Genç oyuncular da kendileri yapacak, ben değil. Hiçbir oyuncuyu ben çıkarmadım, onlar zaten vardı. Güneş herkese doğar yani, yeter ki ondan yararlanmasını bilin. Devrimci bir yapısı olan Beşiktaş görüyorum. Saygıdeğer, yaşam kalitesi ve entelektüel kapasitesi çok yüksek, yaratıcı bir taraftarı var. Etkilenmemek mümkün değil. Ben de bu yapıya uyum sağlamaya çalışıyorum."
"Çarşı gibi her şeye karşıyım demek istiyorum"

"Çarşı gibi 'Her şeye karşıyım' demek istiyorum; elbette doğruya karşı değiliz ama ırk ayrımcılığına karşıyız. İnsan insandır, ırk, din, dil ayrımını çok ayıp buluyorum. Hele ki insan ayrımcılığı falan, ayıptır, kabul edilebilir şeyler değil. Çarşı'nın ne kadar değerli, önemli olduğunun her zaman farkında oldum. Bu sevgideğer taraftara ben de ayak uydurmak için çabalayacağım. Umuyorum ki tüm Beşiktaşlıları mutlu edebiliriz."

Mert Nobre: "Atatürk sadece Türkiye değil dünya lideri"