comScore

Beşiktaş Beşiktaş

Mario Gomez'den Gökhan Töre sorusu

03 Ağustos 2015, Pazartesi 12:45
Mario Gomez'den Gökhan Töre sorusu

Alman golcü Mario Gomez'in Beşiktaş'a gelmeden önce sorduğu üç soru ortaya çıktı.

Mario Gomez'i kiralık olarak Beşiktaş'a kazandıran dış transferden sorumlu yönetici Erdal Torunoğulları'nın Alman golcü için ciddi bir çalışma yaptığı ortaya çıktı. Fiorentina'nın 9 milyon Euro istediği Gomez'in pazarlıklar sonunda iki yıllık alacaklarını karşılayacak bir paket anlaşmasıyla transferini bitiren Torunoğulları'nın, futbolcuyu ikna için de büyük çaba harcadığı kaydedildi. Gomez'in, Beşiktaşlı yöneticiye 3 soru sorduğu, aldığı cevaplar sonrası da teklifi kabul ettiği ortaya çıktı. İşte o sorular:
 
1- ÇALIŞMA SİSTEMİ NASIL?
 
Torunoğulları, Gomez'i ikna etmek için bir hayli dil dökerken, özellikle yıldız oyuncuyla takım üzerinde detaylı bir konuşma yaptığı öğrenildi. Hilbert'ten bilgi alan Gomez ilk olarak, "Bana Şenol Güneş'i anlatın. Çalışma sistemi nasıl?" dedi. Torunoğulları, "Çok disiplinli, tecrübeli bir adam. Türk Milli Takımı'nı dünya 3.'sü yaptı. Yıldız ve disiplinli oyuncuları çok sever" cevabını verdi.
 
2- TÖRE TAKIMDA KALACAK MI?
 
Gomez'in ikinci sorusu "Gökhan Töre takımda kalacak mı?" oldu. Töre'yi izlediğini ve çok beğendiğini belirten Alman golcü, Gökhan'ın takımda kalacağı haberine sevindi. Mario Gomez'in ayrıca Quaresma transferi konusunda yönetimi tebrik ederek, "Onunla ve Gökhan Töre ile oynamak güzel olacak. Sahada birlikte iyi bir üçlü oluruz" dediği belirtildi.
 
3- GÜVENLİK SORUNU VAR MI?
 
İstanbul'u çok beğenen Gomez'in kafasını son zamanlarda yaşanan terör olaylarının karıştırdığı öğrenildi. Torunoğlları, "Türkiye'de herhangi bir konuda güvenlik sorunu olur mu?" diye soran Gomez'e, Türkiye'yi anlatarak bu tür olayların ülkenin güvenliğini bozmadığını ve ülkemizdeki bütün sporcuların güvenle çalıştığını ifade etti.
 
VEDASI BEŞİKTAŞ'TA
 
Beşiktaşlı Mario Gomez'in açıklamaları, Erdal Torunoğulları'nın transferdeki farkını da ortaya çıkardı. Alman futbolcu yaptığı açıklamada, Galatasaray'dan da teklif aldığını belirtip, "Transfer sürecinde Podolski beni Galatasaray'a gitmem için ikna etmeye çalıştı. Ancak Beşiktaş daha istekli davrandı. Türkiye'nin en büyük kulübü olduğu için Beşiktaş'ı seçtim. Umarım futbolu burada bırakırım" demişti. Torunoğulları ikna kabiliyetiyle hem Podolski'yi hem de Galatasaray'ı saf dışı bırakmış oldu.

Selen Yakıcı İle Top 5 (16 Kasım 2020)