comScore

Beşiktaş Beşiktaş

Fikret Orman'dan Aziz Yıldırım'a yanıt

01 Şubat 2015, Pazar 19:29
Fikret Orman'dan Aziz Yıldırım'a yanıt

Beşiktaş Başkanı Fikret Orman, Fenerbahçe Başkanı Aziz Yıldırım'ın naklen yayın havuzu konusundaki açıklamaları ile ilgili olarak konuştu.

Beşiktaş Kulübü Başkanı Fikret Orman, siyah-beyazlı  kulübün Tolgay Arslan transferinde duruşundan sapmadığını söyledi.
 
Orman, Beşiktaş-Mersin İdmanyurdu maçının devre arasında Tolgay  Arslan'ın transferiyle ilgili gazetecilere açıklamalarda bulundu.
 
Beşiktaş'ın kurumsal bir yapı içinde her şeyi planlı yürüttüğüne  dikkati çeken Orman, "Beşiktaş ve Trabzonspor uzun senelerdir dostukları olan iki  camia. Bazı konular yanlış anlaşıldı. Hareketlerimizi kulüp menfaatine göre  yaparız. Bazen başkan veya yöneticiler, kendi hırslarına yenilip kulüpleri için  zararlı olsa bile yüksek bedeller ödeyerek, taraftarlarına popülarite sunmak için  hareket edebilirler. Tolgay Arslan transferiyle alakalı hiçbir zaman böyle bir  tutum içine girmedik" diye konuştu.
 
Fikret Orman, Tolgay'ın uzun zamandır takip ettiklerini dile  getirerek, şöyle devam etti: "Tolgay'ı yaklaşık 2,5 senede 3 defa canlı izledim. Scout ekibimiz de  Tolgay'ı izledi. Ona göre görüşmelere çok önceden başladık, sonrasında transfer  gerçekleşti. Bu transferde hiçbir fiyat artırımında bulunmadık, hırs içinde  olmadık. 'Amacımız Trabzonspor'u ezmek değil' derken burada fiyat artırımı  yapmadık. Trabzonspor'un girmiş olduğu işe sonradan girmedik. Hepsi bizim  planladığımız şeylerdi. Beşiktaş, Tolgay transferinde duruşundan, çizgisinden  sapmadan hareket etmiştir."
 
"Beşiktaş'ı kullandırtmayız" 
 
Bir oyuncu transferi ve yönetici açıklamalarıyla iki camianın karşı  karşıya gelemeyecek kadar derin bir dostluğa sahip olduğunu vurgulayan Orman,  "Konya'da oynadığımız maça Trabzonspor yönetiminin onay verdiğini unutmuş  değilim. Hiçbir transferde rakibimizle didişmek değil, kendi stratejimizi kullanıyoruz. Bu stratejimizde ne fiyat artırımına gideriz ne de araya gireriz.  Beşiktaş'ı kullandırtmayız. Beşiktaş amaç olacak bir kulüp, araç olacak bir kulüp  değil. Transferde araç olmayız" değerlendirmesinde bulundu.
 
Trabzonspor Kulübü Başkanı İbrahim Hacıosmanoğlu ile görüştüğünü  anlatan başkan Orman, şu ifadeleri kullandı: "Trabzonspor Başkanı beni aradı. Avustralya'daydım, gece olduğu için uyuyordum. Kendisine 'kalkınca ararım' dedim. Kalktığımda ise İstanbul'da  geceydi. Sonra Hacıosmanoğlu'nu aradım ve konuştuk. Beşiktaş ile dostluklarının  çok önemli olduğunu söyledi. Hiçbir kulüple bugüne kadar şahsi egolarımızı tatmin  etmek için çatışmaya girmeyiz."
 
Fikret Orman, Hacıosmanoğlu ve Beşiktaş Kulübü İkinci Başkanı Ahmet  Nur Çebi arasındaki görüşmelerin doğru yansıtılmadığını belirterek, "İkinci  başkanımla birçok mevzuyu aramızda paylaşırız. Hemen hemen her konuyu istişare  ederiz. Tolgay transferinde verdiğimiz parayı beraber konuştuk. Strateji  oluşturduğumuz yöneticim. 'Acaba oyuncuya biraz fazla mı fiyat öneriyoruz?' diye  aramızda tartışma geçmiştir. Ahmet Bey, 'Tolgay'ı bu sene transfer etmemiz lazım'  dedi. Biz sadece kulübümüzün menfaatiyle ilgileniriz. Ahmet Bey de böyle bir  yöneticimdir. Onunla çalıştığım için çok mutluyum" diye konuştu.
 
Havuz konusu 
 
Fenerbahçe Kulübü Başkanı Aziz Yıldırım'ın naklen yayın havuzu  konusundaki açıklamalarını doğru bulmadığına değinen Orman, şunları kaydetti: "Bir kulüp başkanının kendi camiası dışında açıklama yapmasını doğru  bulmuyorum. Herkes kendi camiası hakkında, kendi işleriyle alakalı açıklama  yapmalı. Bunlar Türk futbolunu kavgaya götüren, yanlış şeyler. Biz hiçbir kulüple  alakalı açıklama yapmıyoruz. İslam'ın şartı beştir, altıncısı da haddini  bilmektir. Bunu da hadsizlik olarak görüyorum. Sayın Aziz Yıldırım sevdiğimiz bir  futbol adamı. Buradan kardeşi olarak söylüyorum, kendi camiasıyla ilgili açıklama  yapsın." 

FutbolArena haber turu (20 Eylül 2018)


Canlı iddaa sonuçları için tıklayın.