comScore

Beşiktaş Beşiktaş

Vodafone Arena çalışanlarından 'sabret' mesajı

27 Ocak 2015, Salı 13:20
Vodafone Arena çalışanlarından 'sabret' mesajı

Beşiktaş'ın yeni stadının yapımında çalışanlar, kamera karşısına geçti

Yapımı hızla devam eden Beşiktaş'ın yeni stadı Vodafone Arena için inşaat ekibi kamera karşısına geçti ve siyah-beyazlı taraftarlara "sabret" mesajı verdi.

Vodafone Türkiye tarafından hazırlanan ve inşaatta çalışanların rol aldığı filmde, inşaat sürecinde yaşanan zorluklara değinilerek, "inşaat hızla devam ediyor, merak edecek bir şey yok, biraz daha sabret" mesajı veriliyor. Sosyal medyada hızla yayılan filmde inşaat ekibinden 5 çalışan rol aldı.

Vodafone Arena'daki inşaat sürecini anlatmak için kamera karşısına geçen Vodafone Arena inşaat ekibinden elektrik teknikeri Erhan Ergönül, iş güvenliği uzmanı Emre Aygün, JCB kepçe operatörü Hüseyin Bayraktar, şoför Murat Beyazıt ve inşaat mühendisi Bülent Azizoğlu'nun yer aldığı filmin çekimleri iki günde tamamlandı. Filmde rol alan inşaat ekibi, kepçenin zeminden kaya veya su çıkarmasına, bulunduğu konum itibariyle inşaat kamyonlarının her zaman alana girememesine, binlerce ton kaya kırılmasına rağmen stadın bitmesine çok az kaldığını belirtiyor ve taraftara kendilerine emanet olan Vodafone Arena'nın en iyi şekilde tamamlanacağını, biraz daha sabretmelerini ifade ediyor.

Vodafone Türkiye İcra Kurulu Başkan Yardımcısı Ender Buruk, Vodafone Arena inşaatının İstanbul'un göbeğinde, trafiğin çok yoğun olduğu bir bölgede, son derece zorlu koşullar altında sürdürüldüğünü belirterek, "Diğer yandan, bulunduğu arazinin coğrafi özellikleri de inşaatın yapım hızını etkiliyor. Tüm zorluklarına rağmen Vodafone Arena, Beşiktaş yönetiminin ve işçilerimizin özverili çalışmaları sayesinde hızla yükseliyor. Çatı yapımına da başlanmış olması, inşaat sürecinin normal seyrinde gittiğinin önemli bir göstergesi" ifadelerini kullandı.

Vodafone Türkiye olarak hazırladıkları "#Sabret" filmiyle, taraftarları sürece ilişkin bilgilendirmeyi ve bu süreçte "tek yürek" olarak hareket etmenin önemine dikkati çekmeyi hedeflediklerini anlatan Buruk, "Vodafone Arena'nın yalnızca Vodafone ve Beşiktaş için değil, İstanbul ve tüm Türkiye için çok önemli ve anlamlı bir proje olduğunu düşünüyoruz" dedi.

Beşiktaş Pazarlama Genel Müdür Yardımcısı Umut Kutlu ise Vodafone Türkiye ile gerçekleştirdikleri işbirliğinin stada isim verilmesinden öte bir gönül işbirliği olduğuna dikkati çekerek, "Vodafone Arena lokasyon olarak hem Türkiye'nin en kıymetli hem de çalışma şartları açısından en zor bölgesinde yer alıyor. Her inşaat sahasında olduğu gibi karşılaştığımız zeminsel ve çevresel olumsuzluklar mevcut" diye konuştu.

Tüm çalışanların bu projeye sadece fiziken değil ruhen de büyük emek verdiğini kaydeden Kutlu, "Gerçekleştirilen '#Sabret' filmiyle de amacımız yaşanan tüm olumsuzluklara karşın, temelin atıldığı ilk günden bu yana stadımızın günden güne yükselmeye devam ettiğini sizlere göstermek ve ekip ruhunu sizlerle paylaşmak istememizdi. Vodafone Türkiye ekibine, başından beri bizlerle tek yürek olarak bu projeyi sahiplendikleri için Beşiktaş ailesi olarak teşekkürlerimizi sunuyoruz. Sadece Beşiktaşlıların değil tüm Türkiye'nin sabırsızlıkla beklediği stada kavuşmamıza az kaldı" ifadelerini kullandı.

120 bin metreküp beton

Tüm coğrafi zorluklarına rağmen hızla yükselen Vodafone Arena'ya 120 bin metreküp beton ve 94 bin 500 metrekare şap dökülecek. Ayrıca kaba inşaat için 22 bin ton demir, çim saha altında ise yaklaşık 6 bin metreküp filtreli mıcır kullanılacak.

Vodafone Türkiye ile Beşiktaş arasında 20 Ağustos 2013'te imzalanan 15 yıllık sponsorluk anlaşmasıyla Türkiye'nin ilk akıllı ve çevreci stadyumu olarak inşa edilen Vodafone Arena, futbol karşılaşmalarının yanı sıra yurtiçi ve dışından önemli konser, eğlence ve moda aktivitelerine de evsahipliği yapacak. Taraftarlara ve ziyaretçilere maç günleri uçtan uca dijital deneyim yaşatacak Vodafone Arena'da tüm sistem ve ekipmanlar 4G teknolojisini destekleyecek şekilde tasarlandı. Vodafone Arena, mobil ve sabit iletişim altyapısıyla, hem dijital hem de çevreci bir stat olacak.


Mert Nobre: "Atatürk sadece Türkiye değil dünya lideri"