comScore

Beşiktaş Beşiktaş

Beşiktaş, Martin Linnes'e kavuşuyor mu?

16 Ocak 2015, Cuma 10:24
Beşiktaş, Martin Linnes'e kavuşuyor mu?

Beşiktaş Norveçli sağ bek Linnes'te mutlu sona yakın. Yönetim, Molde kulübü ile el sıkıştı. 23 yaşındaki oyuncunun pazartesi günü İstanbul'a gelmesi bekleniyor.

Sağ bek sıkıntısını uzun süredir peşinden koştuğu Norveçli milli oyuncu Martin Linnes ile çözüyor. Teknik direktör Slaven Bilic'in ikna ettiği oyuncunun kulübünü de yönetim razı etti. Üç yıllık anlaşmanın bir kaç gün içinde borsaya bilidirilmesi bekleniyor. Bilic'in, “Linnes ile konuştum, bize gelmek istiyor” deyince, yönetim de Norveç kulübü Molde ile bir kez daha temasa geçip masaya oturdu. Gerekli banka teminatlarının gönderilmesinden sonra resmi imzaların atılması ve 23 yaşındaki sağ bekin de pazartesi gününe kadar İstanbul'a gelip gelmesi bekleniyor. Linnes imzayı atıp kamp katılacak.
 
‘YILIN İNSANI' ÖDÜLÜNE DE ADAY
 
Beşiktaş'ın sezon başından bu yana peşinde koştuğu Linnes için başkan Fikret Orman ile yöneticiler Ahmet Kavalcı ve Erdal Torunoğulları özel uçak tutup Norveç'e gitmişti. Ancak oyuncu Molde ile 3 yıllık yeni sözleşme imzalamıştı. Kasımda biten Norveç liginde ve kupada şampiyonluk yaşayan Linnes, 32 maçta 4 gole de imza koydu. Genç oyuncu yılın defans oyuncusu ödülünü de aldı. Bu arada Norveç'in Glomdalen gazetesi 2005 yılından yana verdiği ‘Yılın İnsanı' ödülüne aday gösterdiği Linnes için, “O, spor için bir idol konumunda” diye yazdı.

FutbolArena Haber Turu (28 Ekim 2020)