comScore

Beşiktaş Beşiktaş

Fikret Orman: "6 ay sonra başkası gelirse..."

06 Ocak 2015, Salı 14:28
Fikret Orman:

Beşiktaş Başkanı Fikret Orman, yabancı serbestliğine karşı olmadıklarını söyledi. Ancak Başkan Orman Futbol Federasyonu'nun 6 ay sonra yapılacak seçimler öncesi karar almasına tepki gösterdi

Beşiktaş Başkanı Fikret Orman, Futbol Federasyonu seçimleri öncesinde yabancı kuralında değişikliğe gidilmesine tepki gösterdi.
 
Skytürk 360 kanalına konuşan Başkan Fikret Orman Federasyon'un daha önce hayata geçirdiği  6+0+2 ve 5+3 kararlarına göndermede bulundu.
 
"6 AY SONRA BAŞKASI GELİRSE..."
 
Bu sistemlere göre transfer yaptıklarını vurgulayan Başkan Orman, "6 ay sonra Federasyon seçimi var. Seçilen bir başkası olur, bunu iptal ettik, başka bir yerden başlıyoruz derse bugüne kadar yaptığımız sözleşmeler boşa mı çıkacak? Ben yabancı serbestliğine karşı değilim. Avrupa gibi serbestlik olabilir. Ancak, kararlar 6 ay sonrası için alınıyor. Futbolda sözleşmeler 4-5 senelik 6 aylık değil" dedi.

 
"OYUN BOZAN OLMAK İSTEMİYORUZ"
"Sayın Göksel Gümüşdağ ile ilk defa, bu konuyla alakalı dün konuştuk. TFF kararını iki gün sonra bir karar alacak, olağanüstü kararlar alınacak dedi. Benim programım var, müsait değilim dedim, asbaşkanım Deniz Atalay'ı gönderdik. Biz oyunbozan olmak istemiyoruz, hele bu kadar kulüplerle ilişkilerimizde nezakete önem verdiğimiz dönemde oyunbozan olmak istemiyoruz. Ancak, almış olduğumuz sorumluluklar var. Beşiktaş'ın menfaatlerini korumak zorundayız.
 
Biz, bir mevzuda bu kadar çabuk karar alınması yerine, istişare sonrası karar alınmalıdır. SSK, vergi borçları varsa bile bunlar benim yönetimimin aldığı şeyler değil ki. Bunlar zaman içinde oluyor. Biz bundan faydalanamayacak, başkaları yararlanacaksa bunda adalet olmaz. Dersiniz ki, 3 sene içinde şu kademelerle olacak, amenna. Bugünden yarına olursa bana doğru gelmiyor."

Selen Yakıcı İle Top 5 (20 Ekim 2020)