comScore

Beşiktaş Beşiktaş

Bilic'ten Kartal'a yanıt

30 Ekim 2014, Perşembe 15:10

Beşiktaş Teknik Direktörü Slaven Bilic, Fenerbahçe ile yapacakları derbi maçta iyi futbolu devam ettirip liderliği sürdürmeyi amaçladıklarını söyledi.

Beşiktaş Teknik Direktörü Slaven Bilic, Fenerbahçe ile yapacakları derbi maçta iyi futbolu devam ettirip liderliği sürdürmeyi amaçladıklarını söyledi.

BJK Nevzat Demir Tesisleri'nde takımının yaptığı antrenmanın ardından basın mensuplarıyla kısa süre sohbet eden Bilic, Fenerbahçe'nin geçen sezonu şampiyon olarak tamamladığını hatırlatarak, "Onlara saygımız var. Pazar günü iki takım için de çok önemli bir maç olacak. Gökhan Töre'yi kullanamayacağız. Son maçta hem onun atılmasından hem de mağlup olmamızdan dolayı üzgünüz. Bunun tekrarlanmasına izin vermemeliyiz. Maça iyi şekilde hazırlanıyoruz. Lideriz, zirvedeyiz. İyi oyunu ve performansı devam ettirip zirvede kalmaya devam etmek istiyoruz" diye konuştu.

Hırvat çalıştırıcı, Fenerbahçe Teknik Direktörü İsmail Kartal'ın kendilerinin daha iyi futbol oynadığı yönündeki sözlerinin hatırlatılması üzerine, "Ne demesini bekliyordunuz? Buna reaksiyon vermemi bekliyorsanız vermem. O İsmail Kartal'ın görüşüdür. Ona inanıyordur, onun açısından olumludur. Benim bu sezonla ilgili görüşlerim onunkinden farklı" ifadelerini kullandı.

Suat Altın İnşaat Kayseri Erciyesspor yenilgisinin derbi maçına yansıyıp yansımayacağı yönündeki soruyu Slaven Bilic, "Tabii ki oyuncular üzgün ama bunun olumsuz etkisi olmayacak" diye yanıtladı.

- "Sosa gayet iyi durumda"

Bilic, sakatlığı geçen ve bugün takımla birlikte çalışan Jose Sosa'nın iyi durumda olduğunu dile getirdi.

Sosa'nın takımla yapılan antrenmanın tamamında yer aldığına dikkati çeken Hırvat çalıştırıcı, "Oyunlarda onu joker olarak kullandık. Bugünkü görüntüsü iyiydi. Mustafa Pektemek de iyi görünüyor. Takımla çalışıyor. Her şey beklediğimiz doğrultuda giderse Sosa Fenerbahçe maçı kadrosunda olacak. Kadroya alamayacağımız şu anda sadece Serdar Kurtuluş var. Haliyle bir de Gökhan Töre'yi kullanamayacağız" değerlendirmesinde bulundu. 

 

Mert Nobre: "Atatürk sadece Türkiye değil dünya lideri"