comScore

Beşiktaş Beşiktaş

Bilic'ten Modric övgüsü

29 Ekim 2014, Çarşamba 15:40

Beşiktaş Teknik Direktörü Slaven Bilic FIFA Ballon d'Or aday seçimini eleştirdi, "Luka Modric bu listede bulunmalıydı" dedi.

FIFA bu yılın Altın Top (Ballon d'Or) adaylarını açıkladı, Beşiktaş Teknik Direktörü Slaven Bilic yıkıldı. Her yıl dünyanın en iyi futbolcusuna verilen prestijli ödül için Hırvat teknik adam, Real Madridli Luka Modric'in bu ödülü hak ettiğini söyledi. Eski öğrencisinin en azından aday listesinde bulunması gerektiğini savunan deneyimli çalıştırıcı, Modric'in 23 kişilik listede olmamasından dolayı hayalkırıklığı yaşadığını söyledi.
 
Bilic, "Modric sergilediği performansla bu listede bulunmayı hak etmişti. Ancak o Hırvatistan'dan gelen sıradan bir oyuncu ve İspanya'daki yıldızlar gibi arkasında iyi bir pazarlama faaliyeti yok. Real Madrid'in en iyi isminin Ronaldo ve Gareth Buale olduğu söyleniyor. Ancak takıma katkısı göz önünde bulundurulduğunda Modric bir başka... Ben kendisine Hırvatistan'ı çalıştırdığım dönemde Avrupa'nın en iyi orta sahası sensin diyordum" ifadelerini kullandı.

Mert Nobre: "Atatürk sadece Türkiye değil dünya lideri"