comScore

Beşiktaş Beşiktaş

Beşiktaş'tan hakem açıklaması!

28 Ekim 2014, Salı 17:14

Beşiktaş kulübü sosyal medya üzerinden futbolcularına küfür eden Erkan Güven hakkında resmi site aracılığıyla açıklamada bulundu.

Beşiktaş kulübünün resmi internet sitesinden yapılan açıklama şu şekilde:

TFF'ye bağlı bir bölgesel yardımcı hakemin futbolcularımıza sosyal medya üzerinden hakarete varan ifadeler kullanmasını üzüntüyle karşılıyoruz.
 
Merkez Hakem Kurulu'nda savunması alınan söz konusu hakemin daha sonra Amatör Futbol Disiplin Kurulu'na sevk edilmiş olmasını olumlu değerlendiriyoruz.
 
Beşiktaş Jimnastik Kulübü olarak her zaman söylediğimiz gibi hakemlerden adil olmalarını, herkese eşit davranmalarını bekliyoruz.
 
Sporcularımız mücadele ettikleri her alanda sahaya fair-play anlayışı içerisinde çıkmaktadırlar.
 
Hafta sonu U-19 Akademi Takımımızın hak etmediği bir penaltıyı golle sonuçlandırmaması ve Beşiktaşlılık duruşundan bir örnek daha vermesi bunun en somut kanıtıdır.
 
Bu örnekte de görüleceği üzere takımlarımız her platformda fair-play sınırları içinde mücadele etmektedir ve hakemlerden adalet dışında bir beklentileri bulunmamaktadır.
 
Futbolcularımıza hakarete varan ifadeler kullanan ve hakkında disiplin işlemi uygulanan hakem ile ilgili gelişmeleri yakından takip etmekteyiz.

Kamuoyunun bilgilerine saygılarımızla sunarız.

Beşiktaş JK

Bilyoner'den 5.000 TL BilyonPuan HEDİYE!