comScore

Beşiktaş Beşiktaş

Önder Özen konuştu! " Töre olayında silah...''

09 Ekim 2014, Perşembe 18:40

Beşiktaş eski Futbol Direktörü Önder Özen, NTVSpor'da yaptığı telefon bağlantısında Fatih Terim'in Gökhan Töre olayıyla ilgili yaptığı konuşmayı ve olayı değerlendirdi.

Gökhan Töre'nin basına yansıdığı gibi Hakan Çalhanoğlu'na silah çekmediğini söyleyen Özen konuşmasına şu şekilde devam etti;
 
"Bugün itibariyle konuşulması gereken konular bunlar değil. Konuşulması gereken konu Çek Cumhuriyeti'yle nasıl oynarız nasıl yeneriz. Bunlar konuşulmalı. Madem konu açıldı ben de söyleyeyim; Olayda silah var ama silahla Gökhan Töre'nin birlikteliği yok. Olay Hollanda maçının aday kadrosu maçın oynanmasından sonra dağılınca bir eğlence mekanında başlıyor ve otelde devam ediyor. Oyuncunun yem edilmesini doğru bulmuyorum. Ben 21 yaşındaki bir oyuncuya sahip çıktığım için özür dilememiştim. Fatih Hoca özür diledi. Ben de şimdi özür diliyorum. Oyuncu yaptığı şeyin cezasını çekti. Milli Takım'a birkaç kez çağırılmadı. Oyuncu cezasını çekti ve yeni bir sayfa açtı. Geri kalan kısım kapanması gerekiyor. Mehmet Demirkol'un bakış açısını da doğru bulmuyorum. Olay nereye gider? Nereye gitmesini istiyoruz?
 
"Konu açılmasın diye çok uğraştık"
 
"Bu konu artık konuşulmamalı. Basında ele alınış şeklini ben beğenmedim. Ortada bir Futbol Federasyonu var. Ve başarılı ve genç oyunculardan bahsediyoruz. Olaya çözümleyici yaklaşılmadı. Konu kapansın ve oyuncular spor hayatlarına devam etsin dedik ve konuyu açmadık. Konunun bugüne kadar açılmamasını istedik. Konu bugün açıldı. Fatih Hoca'nın konuştuğu ahlaksızlık konusuna katılıyorum. 21 yaşındaki genç çocuklar aralarındaki bir sorunu kendi içlerinde çözmeye çalışıyorlar. Biz de bu konuyu uzatabildiğimiz kadar uzatıyoruz. Konuyu kapatalım ve maça odaklanalım."

Mert Nobre: "Atatürk sadece Türkiye değil dünya lideri"