comScore

Beşiktaş Beşiktaş

F.Bahçe'den Beşiktaş'ı şok eden şart

07 Ekim 2014, Salı 13:10

Spor Toto Süper Lig'de sürekli lehlerine hakem hatası yapıldığı şeklinde algı oluşturulmak istendiğini savunan Ahmet Nur Çebi, hakemlerin yardımıyla şampiyon olmak istemeyeceklerini söyledi.

Atatürk Olimpiyat Stadı'nın zemininde yaşanan sıkıntıdan dolayı iç saha maçları için yeni stat arayışında olan Beşiktaş Kulübü'nün ikinci başkanı Ahmet Nur Çebi, siyah-beyazlı takımı ağırlayacak bir stadın çıkmamasına hayret ettiğini ve çok üzüldüğünü söyledi.

Siyah-beyazlı kulübün geleneksel bayramlaşma töreninin ardından gazetecilerin sorularını yanıtlayan Çebi, İstanbul Başakşehir Futbol Kulübü Başkanı Göksel Gümüşdağ'ın "Başakşehir Fatih Terim Stadı, iki takımı kaldırmaz" şeklindeki açıklamalarını değerlendirdi.

Çebi, Kulüp Başkanı Fikret Orman ile Göksel Gümüşdağ'ın hafta içinde bir görüşme yapacağını vurgulayarak, şunları kaydetti:

"Bildiğim kadarıyla Sayın Başkan Orman ile Göksel Gümüşdağ'ın bu konuyla ilgili çarşamba veya perşembe günü detaylı bir görüşmesi olacak. Yapılan ön görüşmede sıcak bakılmıştı. Nasıl böyle bir ifade olmuş, onu anlayabilmiş değilim. Ancak gerçekten böyle bir ifade varsa, koca bir Beşiktaş'ı koca bir İstanbul misafir edemediyse hayret ederim ve çok üzülürüm. Beşiktaş, İstanbul'un ilk ve en büyük takımıdır. Zor günlerinde burada misafir olabileceği stat bulamıyorsa, diğer kulüplerin bunu oturup iyi değerlendirmesi gerekir. Bu gidişat hoş olmuyor."

Fenerbahçe Kulübü'nün kendilerini Fenerbahçe Şükrü Saracoğlu Stadı'nda oynamaya davet ettiğini bildiren Ahmet Nur Çebi, "Fenerbahçe, 'buyursunlar gelsinler' dedi. Biz de tekrar kapılarını çaldık. Ardından 'Galatasaray versin ondan sonra' denilerek, mazeret beyan edildi. Bunu da çok samimi bulmadığımı ifade etmek istiyorum" diye konuştu.

- "İnşallah Allah bize lider olarak devam etmeyi nasip eder"

Siyah-beyazlı kulübün ikinci başkanı, geçen sezonun 5. haftasında kaptırdıkları liderliği bu sezonun aynın haftasında devraldıklarını hatırlattı.

Şampiyon olabilmek için liderliği uzun süre devam ettirmeleri gerektiğini anlatan Çebi, "Sezon öncesinde şampiyonluktan başka bir şey hayal etmemelerini futbolcularımıza ve teknik kadromuza söylemiştim. Şampiyonluktan başka bir şey hayal etmeyecek takımın şampiyon olabilmesi için lider olması, uzun bir süreci de lider götürmesi gerekiyor. İnşallah Allah bize burada durmayı ve lider olarak devam etmeyi nasip eder" ifadelerini kullandı.

- "Hakemlerle şampiyon olacaksak, olmayalım"

Spor Toto Süper Lig'de sürekli lehlerine hakem hatası yapıldığı şeklinde algı oluşturulmak istendiğini savunan Ahmet Nur Çebi, hakemlerin yardımıyla şampiyon olmak istemeyeceklerini söyledi.

Beşiktaş'ın hakemler tarafından kollanıp kollanmadığını anlamak için geriye dönük maçlara bakılması gerektiğini vurgulayan Çebi, şöyle devam etti:

"Bugüne kadar Beşiktaş, hakem hatalarından en fazla zarar görmüş bir takımdır. En son oynanan Balıkesirspor maçından önceki Eskişehirspor ve Çaykur Rizespor maçlarında Beşiktaş'ın hakkının nasıl yendiğini göreceksiniz. Sonuç itibariyle bir maçta Beşiktaş'ın lehine iddia edilen kararı genelleme yapamazsınız. Beşiktaş, her zaman hakkıyla şampiyon olabilecek güçtedir. Hakemlerle şampiyon olacaksak, olmayalım. Zaten bunu camiam da istemez. Bu, bizim için gurur kırıcı bir şeydir. Hakemlerin bizi kolladığı gibi mesajların verildiğini duyuyorum. Spor yorumcuları, programlarındaki zamanlarını doldurabilmek için böyle şeyler konuşarak, ayıp ediyorlar. Beşiktaş'a yakışmayan ifadeleri uydurmaya çalışıyorlar. Bundan vazgeçsinler."

- "Sakatlıklara çok üzülüyoruz"

Çebi, futbol takımında yaşanan sakatlıklara çok üzüldüklerini söyledi.

Büyük takım oyuncularına karşı diğer futbolcuların kırıcı ve zarar verici tutum takındığını ileri süren Ahmet Nur Çebi, şöyle konuştu:

"Sakatlıklar olduğu zaman çok üzülüyoruz. Plan ve programlarımızı mevcut duruma göre yapıyorsunuz ama sonradan sakatlıklar zarar veriyor. Ama futbolun fıtratında bu var. Sonuçta bunlar oluyor. Fakat büyük takımlara karşı diğer takımların futbolcularının kırıcı ve zarar verici oynadığını görüyorum. Bu hoş olmuyor. Yarın o çocuklar da büyük takımlarda oynayacaklar. Şu anda büyük futbolcuların ayaklarını kırarcasına mücadele etmelerini hoş karşılamıyorum."

Kiralık olarak kadroya katılan Jose Sosa'nın sakatlığının, bonservisinin alınıp alınmayacağını nasıl etkileyeceğinin sorulması üzerine Çebi, "Sosa'nın sakatlığı çok zor bir sakatlık değil. Kontratını imzalayıp, satın aldıktan 3 ay sonra da böyle bir sakatlık olabilir. Sosa, bizim futbolcumuz ve öyle de kalacak" diyerek sözlerini tamamladı.


Bilyoner'den 5.000 TL BilyonPuan HEDİYE!