comScore

Beşiktaş Beşiktaş

Bilic galibiyet için oynadık!

03 Ekim 2014, Cuma 00:27

Beşiktaş teknik direktörü Slaven Bilic, UEFA Avrupa Ligi C Grubu ikincihaftasında Tottenham ile 1-1 berabere kaldıkları mücadele sonrasındaaçıklamalarda bulundu.

Beşiktaş teknik direktörü Slaven Bilic, UEFA Avrupa Ligi C Grubu ikinci haftasında Tottenham ile 1-1 berabere kaldıkları mücadele sonrasında açıklamalarda bulundu.

Takım olarak karşılaşmanın başından sonuna üstün bir oyun sergilediklerini belirten Hırvat teknik adam, White Hart Lane gibi bir deplasmandan alınan bir puanının oldukça kritik olduğunu belirtti. Tottenham karşısında oynadıkları futboldan övgü ile bahseden deneyimli teknik adam, bu gecenin Türk futbolu adına gurur duyulacak gecelerden birisini olduğunda söyledi.
Slaven Bilic son olarak siyah beyazlı ekibin bu sezon yaşadığı zemin sorununa dikkat çekti ve White Hart Lane gibi bir zeminde oldukları sürece bu tarz performansları sık sık sergileyebileceklerini ifade etti.

Slaven Bilic'in açıklamalarının tamamı şu şekilde;

"White Hart Lane'de alınan 1-1'lik skor her takım için iyi bir sonuçtur. Bu stadyumda Real Madrid ve Manchester United gibi ekipler berabere kaldıkları zaman seviniyorlar. Ben şahsen hakem 3 dakika uzatma verince üzüldüm ve 5 dakika uzatsın istedim" Oyuncularım ile gurur duyuyorum. Üstün olan taraf bizdik. Maçın başından sonuna üstün bir oyun çıkardık. Türk futbolu için gurur duyulacak bir gece bence."

"Bugüne kadar oynadığımız en iyi futboldu. White Hart Lane'deki zemin bizde olsa bu tarz performansları gösterebiliriz. Her şey artık elimizde. Dördüncü maçlar bittikten sonra her şey daha elimizde. Asteras, yalnızca onları tanımayanlar için sürpriz bir takım. Biz, onların buraya nasıl geldiklerini biliyoruz. Şu an liderlik koltuğundalar ancak İstanbul'da şanslıydılar. Bize bir gol atıp 1 puan aldılar. Yarış hala çok açık"

"Yeteri kadar çok şans yakaladık. Oğuzhan ve Sosa'yı beraber oynatmak planlarımız arasında bulunuyor. Oğuzhan, grip olduğu için onu bugün en fazla yarım saat kullanabilirdik ve öyle yaptık. Olimpiyat Stadı'nın zemininde ciddi sorunlar yaşıyoruz ve bu sorunu bir an önce çözüme ulaştırmamız gerekiyor."

Selen Yakıcı İle Top 5 (16 Kasım 2020)