comScore

Beşiktaş Beşiktaş

'Sakın yapmayın'

21 Şubat 2014, Cuma 09:32

Beşiktaş'ın tecrübeli çalıştırıcısı, oyuncularına, “Fatih Terim sonrası rakibimiz daha defansif oynuyor. Bu yüzden kontrollü olun. Bu tür maçların sonunda her zaman sabreden taraf kazanır” dedi

TT Arena Stadı'na -1 puanla gitmenin hesaplarını yaparken +1 puanla Galatasaray'ın karşısına çıkacakolan Beşiktaş Teknik Direktörü Slaven Bilic, kafasındaki derbi taktiğini gün yüzüne çıkardı.

Tecrübeli teknik adam futbolcularına, “Galatasaray'ın, başında artık Fatih Terim yok. Ligin ilk yarısındaki Galatasaray'dan çok daha farklı bir Galatasaray çıkacak karşımıza. Rakibimiz artık daha defansif oynuyor. Bu nedenle sakın saldırmayın. Sizde kontrollü oynayın” ifadelerini kullandı.

Bir puan geride olmaları nedeniyle Galatasaray'ın mutlaka üç puan kazanmak için oynayacağını da futbolcularına ileten Bilic'in, “Aralara paslar atabilen çok etkili oyuncuları var. Mutlaka savunma açıklarımızı arayacaklar. Hücum açıkacağınız zaman birlikte çıkın ve birlikte geriye dönün. Bu maçın sonunda rakibimizi yenemezsek bile +1 puan avantajımızı mutlaka koruyalım.Saldırmıyor gibi olabiliriz ama esasında oyunu biz kontrol etmiş olacağız. Bu tür maçların sonunda her zaman sabreden taraf kazanır. Bursa maçındasabrettiniz ve kazandınız. Aynı şekilde Galatasaray karşısında da sabırlı olmanızıbekliyorum. Rakip mutlaka hata yapacaktır ve bizler de bu hataları takip edeceğiz” diye konuştuğu öğrenildi.

Öte yandan Hırvat teknik adam,Galatasaray'ı yenmeleri durumunda sonraki iki maçı üst üste iç sahada oynayacaklarını da hatırlattı, böyle bir durumda şampiyonluk yolunda çok büyükbir adım atacaklarının altını çizdi.

FutbolArena akşam haberleri turu (19 Eylül 2018)


Canlı iddaa sonuçları için tıklayın.