comScore

Beşiktaş Beşiktaş

Beşiktaş'ta 'Tosun' zamları geliyor!

13 Şubat 2014, Perşembe 10:31

Cenk'in alacağı ücret, taşları yerinden oynattı. 1 milyon euro alan Olcay, 1 milyon 450 bin euro kazanacak. Veli'nin de ücreti 600 bin euroya çıkarılacak. Araba da verilecek.

Beşiktaş 2. yarı öncesi şampiyonluk şansı bir hayli az görünüyordu ama ikinci yarıya müthiş bir giriş yapan Beşiktaş, tekrar maçında Kasımpaşa'yı 3-0 mağlup ederek şampiyonluk yarışında 'Ben de varım' dedi.

Oyuncular, Kasımpaşa galibiyetini Başkan Fikret Orman'a armağan etti. Orman da Bursaspor maçının da kazanılması halinde 60 bin euro prim sözü verdi. Beşiktaş yönetiminin performansları ile takdir toplayan Veli Kavlak ile Olcay Şahan'a da bir sürprizleri var.

PERFORMANS İLE PARAYI KAPTILAR

Yönetim, sezon başından bu yana istikrarlı bir grafik sergileyen iki gurbetçi yıldızın sözleşmelerini iyileştirme kararı aldı. Beşiktaş'a geçen sezon Kaiserslautern'den gelen Olcay Şahan, yıllık 1 milyon euro kazanıyordu. Yönetim, bu ücreti 1 milyon 450 bin euroya çıkardı. Bunun yanı sıra Olcay Şahan'a bir de araba verilecek.

"ONA 600 DEĞİL 900 BİN EURO YAKIŞIR"

İki sezon önce Rapid Wien'den Kartal'a transfer olan Veli Kavlak'ın ise yıllık ücreti 400 bin euro. Yönetim, 25 yaşındaki oyuncunun aldığı bu parayı ilk sezon kazandığı 600 bin euroya yükseltti. Bazı yöneticiler ise bu ücretin de yetersiz olduğunu düşünürken, yıllık ücretinin 900 bin euroya çıkarılmasını önerdi. Olcay gibi Kartal'ın dinamosuna da bir araba armağan edilecek.

İYİLEŞTİRME HAMLESİ DEVAM EDECEK

Yönetimin bu kararı almasının bir başka nedeni ise Cenk Tosun. Gelecek sezon Beşiktaş'ta forma giyecek olan Cenk, yıllık 1 milyon 750 bin euro kazanacak. Yönetim, takım içinde maaş dengesizliği olmaması için futbolcuların sözleşmelerini adil bir şekilde yapmak istiyor. Olcay ile Veli'nin yanı sıra ilerleyen aylarda birkaç futbolcunun da sözleşmelerinde iyileştirme yapılacak.

FutbolArena haber turu (20 Eylül 2018)


Canlı iddaa sonuçları için tıklayın.