comScore

Beşiktaş Beşiktaş

Beşiktaş'a geri dönecek! Onay bekliyor!..

10 Şubat 2014, Pazartesi 13:33

Beşiktaş'ın eski kaptanı İbrahim Üzülmez, siyah-beyazlı camiada çalışmak için hazır olduğunu söyledi ve Önder Özen ile Slaven Bilic'in onayını beklediğini belirtti.

Beşiktaş formasını 2000-2011 yılları arasında giyip kaptanlığa kadar yükselen eski milli futbolcu İbrahim Üzülmez, siyah-beyazlı kulüpte yeniden görev almaya hazır olduğunu söyledi.

Yerli futbolcularla teknik heyet arasında köprü görevi görmesi için Beşiktaş yönetiminden teklif aldığını kaydeden Üzülmez, AA muhabirine yaptığı açıklamada, Beşiktaş'a yeniden dönmesinin teknik direktör Slaven Bilic ve futbol direktörü Önder Özen'in onayına bağlı olduğunu belirtti.
İbrahim Üzülmez, konunun ilk kez devre arasında gündemegeldiğini belirterek, "Sayın Fikret Orman, Sayın Ahmet Nur Çebi ve Sayın Ahmet Kavalcı ile sürekli görüşüyorum. Spor Toto Süper Lig'in ikinci yarısı başlamadan da kulüpte görev almam için kendileriyle fikir alışverişinde bulunduk. Sayın Önder Özen ve Sayın Slaven Bilic onay verirse çok sevdiğim Beşiktaşıma geri döneceğim. Kendilerinin durumum ile ilgili bir karara varmasını bekliyorum" diye konuştu.

- "Ben hazırım"

Beşiktaş'ın futbolcular, yönetim veteknik heyet arasında sıkı bağlar kuracak bir profesyonele ihtiyaç duyduğuna inandığını vurgulayan İbrahim Üzülmez, şu ifadeleri kullandı:

"Kendimi ön plana çıkararak konuşmuyorum. Yalnızca İbrahim Üzülmez olarak bakmamak lazım ama kulübümüzde ağabeylik, önderlik yapacak, futbolcu kardeşlerimizin derdini dinleyip, Önder Özen ve Bilic'inyükünü hafifletmeye çalışacak birine ihtiyaç olduğu düşüncesindeyim. Sağ olsunlar, başkan Fikret Orman ve yönetim kurulu üyeleri de benim bu görevi layığı ile yerine getirebileceğimi düşünmüş olmalılar. Ben hazırım, geri dönüp yıllarımıverdiğim, formasını gururla taşıdığım camiam ve taraftarımla yeniden bütünleşmek istiyorum. Eğer uygun bulunursa, elimi taşın altına koymaya hazırım."

- "Söz konusu Beşiktaş olunca..."

Teknik Direktör Mustafa Denizli'nin yardımcı antrenörlüğünü yaptığı 2013 yılında da isminin bir ara Beşiktaş ile anıldığına dikkati çeken İbrahim Üzülmez, şunları kaydetti:

"Söz konusu Beşiktaş olunca, benim için akan sular durur. Daha önce de kulübümden bir davet almıştım amakısmet olmamıştı. Kulübede olma şartım vardı, herhalde o dönem bu isteğim olumlu karşılanmadı. Doğru zamanın gelmesini bekleyebilmek önemli. Dediğimgibi teknik heyetin yanıtı olumlu olursa bu kez sahada değil kulübede olacağım inşallah. Zaten olursa, muhtemelen gelecek sezondan itibaren görevalabilecek şekilde bir anlaşma olur. Galatasaray ve Fenerbahçe'de de benim yer almak istediğim pozisyonda bazı arkadaşlarımız hizmet verdi.Hedefimiz kimsenin işine karışmak değil, sadece yükü hafifletmek. Beşiktaşlı futbolcu arkadaşlarımla da sık sık bir araya geliyoruz. Takımın durumu,hedefler, yaşanan her türlü gelişmeyle ilgili oturup sohbet ediyoruz. Ben camiamdan hiçbir zaman uzaklaşmadım. Bedenen olmasa bile ruhen heponlarlaydım. Beşiktaş camiasında tek bir kişiyle en ufak bir problemim yok. İnşallah hembenim, hem de Beşiktaşım adına en doğru karar verilir."

- "Parlak günler çok uzak değil"  

Ağustos ayında inşaatı tamamlanması planlanan Vodafone Arena'yı görmek için de sabırsızlandığını kaydeden İbrahim Üzülmez, sözlerini şöyle tamamladı:

"Ben efsanevi İnönü Stadı'nda, Beşiktaş formasını 500 maçtanfazla terlettim. O ambiyansı, o atmosferi, kısacası eski İnönü Stadı'nı hafızamdan silmem mümkün değil.Nasıl unuturum taraftarın o coşkusunu, nasıl unuturum orada elde ettiğimiz sayısız zaferi? Ama artık bir gerçek var. Her kulüp modern bir stadaihtiyaç duyuyor. Vodafone Arena Beşiktaş'ın geleceğidir. En kısa zamanda tamamlanmasını umuyorum. Sayın Fikret Orman ve arkadaşlarının konuyla ilgili canla başla çalıştığına da bizzat şahit olanlardanım.Büyük Beşiktaş taraftarı merak etmesin, parlak günler çok uzak değil."

FutbolArena akşam haberleri turu (18 Eylül 2018)


Canlı iddaa sonuçları için tıklayın.