comScore

Beşiktaş Beşiktaş

Cenk, Beşiktaş'a nasıl geldi? Perde arkası...

09 Şubat 2014, Pazar 13:35

Süper Lig ekiplerinden Gaziantepspor ile Beşiktaş arasındaki Cenk Tosun gerginliğinin perde arkası ortaya çıktı.

Gaziantepspor, Cenk'in transferine değil Orman'la çekilen fotoyo kızgın. Beşiktaş ise ön plana çıkan Önder Özen'e nazire yapmak için o kareyi çekmiş.

Beşiktaş'ın önceki gün deplasmanda 2-1 kazandığı maçın ardından açıklama yapan Gaziantepspor Başkanı İbrahim Kızıl, Cenk Tosun'un Siyah-Beyazlılar'a transferine ilişkin “Yaptıkları hırsızlık. Bir de at hırsızı gibi poz vermişler. Fikret Orman utanmadan fotoğraf çektiriyor. Gaziantep şehrine saygısızlık” diyerek sert çıktı. Başkan Orman, “Kimin neye benzediği tiplerimize bakılırsa daha net olarak görünür” dedi. “Dava açacağız” diye de ekledi.

TRANSFERLERDE HEP O VARDI

Kızıl'ın tepkisinin transferden çok basına yansıyan fotoğrafa olduğu öğrenildi. Cenk 1 milyon euroluk alacağını bıraktı. Beşiktaş da Antep'le süren bir mahkemeden dolayı söz konusu olan 400 bin euroyu ödemeyi taahhüt etti. Ancak, o poz Antep camiasında tepki aldı. Beşiktaş yönetiminin ise transferlerde öne çıkan futbol direktörü Önder Özen'e tepkili olduğu ve sadece Başkan Orman'la oyuncunun bulunduğu fotonun paylaşıldığı öğrenildi.

BEŞİKTAŞ ANTEP'E ÇEK VERMİŞ

Bu arada Beşiktaş'ın transfer öncesi Antep'e çek verdiği ve Antep yönetiminin kendilerine teşekkür ettiği de sızan haberler arasında.

FutbolArena akşam haberleri turu (21 Eylül 2018)


Tüm dünya liglerinde dünkü maçlar ve sonuçları.