comScore

Beşiktaş Beşiktaş

Kartal'a stat için güzel haber!

06 Şubat 2014, Perşembe 16:35

Beşiktaş İnşaat A.Ş Genel Müdürü İhsan Coşkun, inşaatı devam etmekte olan Vodafone Arena hakkında önemli açıklamalarda bulundu.

Beşiktaş Vodafone Arena Stadıinşaatı tüm hızıyla sürüyor.

Zemine beton dökülmeye başlandığı 17 Aralık'tan bu yana gece gündüz çalışılan statta kapalı tribün inşaatınınyarısı tamamlandı. 1.katı biten kapalı tribün artık net bir şekilde görülebiliyor.

Beşiktaş İnşaat A.Ş Genel Müdürü İhsanCoşkun yaptığı açıklamada başkan Fikret Orman'ın yoğun gayretleri ve desteği ile 24 çalışarak stadıbelirtilen tarihte bitireceklerini söyledi.

''STAT İNŞAATI KEİNTİSİZ 24 SAAT DEVAM EDİYOR''

Stattaki inşaatın kesintisiz ilerlediğine değinen İhsan Coşkun; ''Stadın eskiadıyla kapalı tribün şimdiki adıyla D blok dediğimiz bölgede 29 Aralık tarihinde temelin ilk betonu döküldü.29 Aralık'tan bu güne kadar 1. kat çıktı.Üst katının da kolon imalatları devam etmektedir.1 ay veya 40 günlük sürede yoğun bir çalışma yapılmıştır.24 saat esasına göre zaman zaman 2, zamanzaman 3 vardiya halinde çalışılıyor. Bu süre içerisinde temel imalatları bitirilmiştir.  Otopark kolonları bitirilmiş ve üstündeki döşemenin betonlarıdökülmüştür. Eski açık tribün olan ve şimdi A blok olarak adlandırılan bölümde temelin bir bölümünün imalatlarına başlandı. C blok yani yeni açığınihalesi çıktı. Projesi ve her şeyi hazır, bu ayın 12'sinde ihalesi yapılacaktır.'' diye konuştu.

''ZAMAN KAYBINI 2-3 VARDİYA YAPARAK AŞIYORUZ''

Stat inşaatına başladıklarıgünlerde meydana gelen olayların ve yaşanan zaman kaybının aşıldığını belirten Coşkun'' Zaman kaybını aşıyoruz zaten. Zaman kaybı bize çok bir şey kaybettirmedi, biraz harfiyatımızı geciktirdi. Biz onu süratle aşmaya uğraşıyoruz.2 vardiya  3 vardiya çalışma yaparak bu işi çözüyoruz'' dedi. 

''BAŞKAN VE YÖNETİMİN GAYRETLERİYLE TAŞERONLARIN PARASI ZAMANINDA ÖDENİYOR''

İnşaat işinde en önemli olayın taşeronlara ödenecek paralar olduğunu belirten Coşkun ''Ödeme konusunda sayın başkanımızın ve yönetim kurulumuzun büyük gayretleri var. Bu stadın bütün parasını Beşiktaş kulübü kendi bütçesinden karşılıyor. Başkanımızın bu güne kadar yaptığı ödemelerleşu anda herhangi bir taşeronumuza hiç bir borcumuz olmadan işi devam ettiriyoruz. O da bizim hızımızı oldukça artıran bir unsurdur. Zaten paraödeyemezseniz iş yapamazsınız. Çok büyük fedakarlıklarla bu işi bu güne kadar götürdük'' şeklinde konuştu.

''BİZİM BURADA BULUNMA GAYEMİZ STADI BELİRTİLİEN TARİHTE BİTİRMEK''

Son olarak stadı belirtilen tarihte bitireceklerin bir kez daha yineleyen İhsan Coşkun; ''Taahhüt edilen tarihte bitireceğiz işi. Başkanımız nesöylemişse biz onu yerine getirmekle yükümlüyüz. Bizim burada bulunma gayemiz de o dur zaten. Başkanımız bir tarih söylemiştir, bu süreyi yerine getirmek için elimizden gelen her türlü gayreti gösteriyoruz'' diye konuştu.

FutbolArena akşam haberleri turu (19 Eylül 2018)


Canlı iddaa sonuçları için tıklayın.