comScore

Beşiktaş Beşiktaş

Vodafone Arena için yeni açıklama!

06 Şubat 2014, Perşembe 11:36

Beşiktaş'ın‘şeffaf' olarak dizayn edilen yuvası, ilk haftalarına yetişmese de 2014-15 sezonunda kullanımda olacak.

Beşiktaş, hem konumu hem de özellikleriyle Avrupa'da en iyiler arasına girecek olan Vodafone Arena'nın inşaatında hızla yol alıyor. ‘Şeffaf' olarak dizayn edilen Kartal'ın yeni mabedinde hafriyat çalışmaları tamamlandı. Siyah beyazlı kulübün yeni stattan sorumlu yöneticisi Umut Güner, stadyumla ilgili önemli konularda açıklamalarda bulundu.

Vodafone Arena'nın temel atma törenini gelecek hafta yapmak adına Başbakan'dan haber beklediklerini söyleyen Güner, “Yeni stadın yapımı ile ilgili en çok emeği, en çok desteği Sayın Başbakan Recep Tayyip Erdoğan verdi. Kendisinin yurtiçi ve yurtdışı programı çok yoğun. Net birtarih veremiyoruz ancak, gelecek hafta temel atma törenini kendisinin katılımıyla yapmak için haber bekliyoruz” diye konuştu.

‘AKSAMAYA DA GECİKME YOK'

Temel atma töreni öncesi, alt yapı çalışmalarını büyük ölçüde tamamladıklarını dile getiren Umut Güner, “Yurtdışında 18 önemli stadı gezerek VodafoneArena projesini oluşturduk. Hem Türkiye'ye dışarıdan gelenlerin hem de ülkemizdekilerin hayran kalacağı bir stadyum yapacağız. Bu yapının tamamlanmasıyla, herkes gurur duyacak” ifadelerini kullandı. 

“Hafriyat çalışmaları sonlandı” diyen Güner, sözlerine şöyle devam etti:“Kaba inşaatta olabilecek en hızlı şekilde ilerliyoruz. Yaşadığımız hiçbir problem yok. Hava şartları da şu an için çok olumlu, dolayısıyla herhangibir aksama ya da gecikme yaşamıyoruz.”

‘100 YILIN STADI OLACAK'

Yönetici Umut Güner, Vodafone Arena projesinin mevcut yerinden23.5 metre geriye doğru çekilerek yapıldığını belirtip, “Stadımızın mimarı Bünyamin Derman, 7/24 görevinin başında ve sürekli olarak stadın projelerini gerçekleştiren ekibimizle çalışmalarını sürdürüyor” dedi.

Güner sözlerini, “Vodafone Arena Stadı, Türkiye'de örnek olarak gösterilecek ve yılın 365 günü gezilebilen canlı bir merkez olacak.Çeşitli sportif, sanatsal ve siyasi organizasyonların yapılmasını da planlıyoruz. Ve projemiz de bu şartlar düşünülerek yapıldı” diye sonlandırdı.

FutbolArena akşam haberleri turu (19 Eylül 2018)


Tüm dünya liglerinde dünkü maçlar ve sonuçları.