comScore

Beşiktaş Beşiktaş

McGregor, İstanbul günlerini anlattı

03 Şubat 2014, Pazartesi 13:35

İngiltere Premier Lig takımlarından Hull City'nin İskoçyalı kalecisi Allan McGregor, katıldığı bir İngiliz TV programında İstanbul ve Beşiktaş günlerini anlattı.

11 yıllık Rangers tecrübesinden sonra İskoç kulübün yaşadığı maddi zorluklardan dolayı takımıalt lige düşürülen Allan McGregor, bedelsiz bir şekilde Beşiktaş'a transfer olmuştu.

2012-2013 sezonunda Samet Aybabalı Beşiktaş'ın kalesini koruyan McGregor, yediği hatalı goller ile Türk basınında gündem olmuş, hatta Beşiktaş taraftarı tarafından protesto bile edilmişti. Sezon sonunda 1.8 milyon Euro karşılığı Beşiktaş'tan İngiltere'nin Hull City takımına transfer olan McGregor, hala İstanbul'da yaşadığı günleriunutamadığını söyledi. McGregor, "İstanbul benim için çok iyi bir deneyim oldu. Ayrıca İstanbul çok güzel bir şehir. İstanbul'da en çok etkilendiğim şey trafikti. İstanbul'da trafik tam bir kabustu. Ben Londra trafiğini kötü sanırdım, ta ki İstanbul trafiğini görene kadar. İnsanlar ise çok yardımsever ve iyiler"dedi.

Beşiktaş'taki takım arkadaşları hakkında da konuşan McGregor, takımda iyi bir arkadaşlık ortamı olduğunu ama İngilizce konusunda sıkıntı yaşadığını söyledi. İskoç kaleci, "İngilizce çok konuşan yoktu. Sadece bazı yabancı oyuncular ve Türk kökenli olup başka ülkelerde doğan oyuncular iyi derece İngilizce biliyordu" dedi.

Türk futboluna da değinen Allan McGregor, "Bence Türk futbolunun standartları çok iyi. Tabii ki bir Premier Lig olamaz sonuçta. Premier Lig dünyanın en iyisi, ama Türkiye'de de kaliteli takımlar ve futbolcular var. Türkliginde futbol bize göre daha yavaş oynanıyor. Belki iklim koşullarından dolayı böyle olabilir" diye konuştu.

"Beşiktaş'ı neden seçtin" sorusuna ise McGregor, "11 yıldan sonra Rangers'tan ayrılmak zordu. Bana Premier Lig'de Fulham'dan da teklif vardı, ama ben değişik bir tecrübe olmasından dolayı ve tıpkı eski takımım Rangers gibi her yıl kendi liginde şampiyonluk kovalayan ve düzenli Avrupa kupalarında mücadele ettiği için Beşiktaş'ı seçtim" yanıtını verdi.

FutbolArena akşam haberleri turu (18 Eylül 2018)


Tüm dünyadan anında canlı skorlar burada.