comScore

Beşiktaş Beşiktaş

Beşiktaş'ta ŞOK stat gerçeği!

30 Kasım 2013, Cumartesi 12:37

Yeni stadın protokolünü Spor Müdürlüğü ile imzalayamadan masadan kalkan Beşiktaş, iki taleple karşılaştı: "İnşaatın parası hazır mı" ve "Yüklenici firmanın yeterliliği var mı?"

Beşiktaş ile Spor Genel Müdürlüğü arasında önceki gün imzalanamayan protokol için konuşulanlar basına yansıdı.

Devlet, Siyah-Beyazlılar'dan Vodafone Arena'nın yapabileceğinin güvencesini istedi. Beşiktaş da önce paranın, ardından da ihalayi kazanan firmanın güvenirliliğini garanti edecek.

Ankara'da Spor Genel Müdürü Mehmet Baykan ile bir araya gelen Beşiktaş İkinci Başkanı Ahmet Nur Çebi, toplantı çıkışında protokolün imzalanmadığını açıklamıştı.

BELGESİ PROTOKOLDE

Tarafların anlaşamamasındaki ayrıntının, devletin istediği güvenceden kaynaklandığı öğrenildi. Gençlik ve Spor Bakanlığı, Beşiktaş'tan iki noktada güvence istedi. Birincisi, stadı yapabilecek paranın garantiye alınması. Bu noktada, bankalardan kullanılacak kredinin resmi bir yazı ile protokole eklenmesi beklenecek. ikincisi ise ihaleyi kazanacak firmenin yeterliliği sorgulanacak.

G.SARAY ÖRNEK ALINACAK

Bu konuda da bakanlık, Kartal'dan güvence talep etti. Beşiktaş Başkanı Fikret Orman'ın da bu güvenceyi verdiği ancak evrakları tamamlamak için bir hafta süre istediği belirtildi. Önümüzdeki hafta Ankara'da tekrar bir araya gelecek olan taraflar, protokolü imzalayacak. Bu protokol, G.Saray ile Spor Genel Müdürlüğü arasındakinin aynısı olacak.
 

FutbolArena haber turu (20 Ağustos 2018)


Tüm dünya liglerinde dünkü maçlar ve sonuçları.