comScore

Barcelona Barcelona

Pique ıslıklanma hakkında konuştu

10 Eylül 2015, Perşembe 16:00
Pique ıslıklanma hakkında konuştu

Barcelonalı futbolcu Pique, İspanya Milli Takımı'nda ıslıklanmasını "Barcelona-Real Madrid rekabetine" bağladı.

İspanya Milli Takımı'nda forma giydiği son maçlarda taraftarın ıslıklı protestosuna maruz kalan Barcelonalı futbolcu Gerard Pique, bunun nedenini "Barcelona-Real Madrid rekabetine" bağladı.

Kendi talebi ile basın toplantısı düzenleyen Pique, ıslıklanmasıyla ilgili tartışmalar hakkında "Bana göre tek sebep Barcelona-Real Madrid rekabeti ama bunu başkalarına da sormanız gerek. Geçen yıl Diada'ya (Katalan milli bayramı) katılıp, Katalonya'nın kendi geleceğine karar verme hakkını savundum ve hemen arkasından milli maç oynadım. O zaman kimse beni ıslıklamadı. Milli takıma maksimum performansımı vermeye çalışan biriyim ama Barça-Madrid rekabeti ayrı. Yaptıklarımdan pişman değilim. Bin defa olsa yine yaparım. Ben böyleyim ve futbolu bırakana kadar böyle devam edeceğim. Bana böyle tahammül etmeleri gerekir" açıklamasını yaptı.

Barcelona-Real Madrid rekabetinde yıllar sonra Barcelona'nın kazandığı bir dönemin futbolcusu olduğunu ve bundan çok büyük gurur duyduğunu vurgulayan Pique, sporda rekabetin çok normal olduğunu, insanların da bunu böyle algılaması gerektiğini savundu. Pique, Barcelona'nın kupa kutlamalarında Cristiano Ronaldo ve Real Madrid'i hedef alan sözleriyle ilgili "Şık bir şey değil ama ben böyleyim. Kimseye saygısızlık etmedim. Bu tamamen futboldaki rekabetten kaynaklanan bir şey ve hep böyle olacağım" dedi.

- "Real Madrid-Juventus maçını Buffon forması giyerek izledim"

Geçen sezon UEFA Şampiyonlar Ligi'nde oynanan Real Madrid-Juventus maçından da örnek veren Pique, "Karşılaşmayı Buffon forması giyerek izledim. Bu rekabetten kaynaklanan bir şey ve asla değişmeyeceğim. Onun dışında Real Madridli futbolcularla, özellikle Iker Casillas ile aram mükemmel. Çocuğum doğduğunda Iker ve eşi Sara bana ve Shakira'ya çiçek gönderdi. Iker bence en iyi kaleci. Maçlarından bir gün evvel umarım size 4 atarlar diye mesaj atıyorum ve ertesi gün telefonlaşıp gülüşüyoruz. Bu tip şeyler normal" ifadelerini kullandı.

- Sergio Ramos ile ilişkisi

Real Madridli diğer bir futbolcu Sergio Ramos ile arasındaki ilişkinin daha mesafeli olduğunu gizlemeyen Pique, "Sergio ile ilişkimiz başlarda biraz soğuktu ama son milli takım kampında daha sıcaktık. Iker'in odasında hep beraber saatlerce sohbet ettik. Sergio ile aramız çok iyi diyemesem de onunla defansta oynarken kendimi çok rahat hissediyorum. Milli maçtan önceki basın toplantısında beni savundu. Daha sonra maç sonunda ayaküstü gazetecilere verdiği diğer demeçte ise ağzından başka şeyler çıktı ama bu normal" şeklinde konuştu.

- "Milli takımda para için oynamıyorum. Barcelona'da 50 kat fazlasını kazanıyorum"

İspanya Milli Takımı ile 70 kadar maça çıktığını söyleyen Pique, "Bu dakikadan sonra milli takımda forma giymemle ilgili şüphe duyulamaz. Kötü bir şey yapmadım ve özür dilemem, kendimi savunmam gereken bir şey yok. Milli takımı bırakmak hiçbir zaman aklımdan geçmedi. Bu en son yapacağım şey olur. Çünkü bu kargaşayı oluşturanlara hak vermek olur. Teknik direktörümüz bana güvenip çağırdığı sürece o formayı giyeceğim" değerlendirmesini yaptı.

Milli takımda prestij için yer almadığını ifade eden 28 yaşındaki Pique, "Milli Takımda para için oynamıyorum. Barcelona'da 50 kat daha fazlasını kazanıyorum. Milli takıma gidiyorum çünkü doğru olanın bu olduğunu düşünüyorum. Katalonya'yı da destekliyorum çünkü çocukluğumda bana çok şey verdi. Her ikisini birden desteklemekte sorun yok. Islık bir protesto şekli ve herkes yapabilir ama ıslıklar benden daha çok takımı rahatsız ediyor. Bu durum hocamız Del Bosque'nin hoşuna gitmiyor. Onun adına endişeleniyorum ama durum bu ve buna göğüs germek gerekir" diye ekledi.

Pique, her şeye rağmen milli takımdaki herkesin bir kozalak gibi birbirine bağlı olduğunu ve maksimum performansını vermeye çalıştığını vurguladı.

- "Bernabeu'da beni ıslıklarlarsa bu bana senfoni gibi gelir"

Katalonya'daki bağımsızlık yanlısı girişimlere destek verdiğini yineleyen Barcelonalı futbolcu, "Katalonya ve İspanya arasındaki sorunlar yüzünden beni ıslıklıyorlarsa bu konuda hemfikir değilim. Barça-Madrid rekabetinden dolayı bu sözleri söylüyorum. Eğer Santiago Bernabeu'da beni ıslıklarlarsa bu bana senfoni gibi gelir ama bunun asla milli takımı etkilemesine izin veremeyiz" diye konuştu.

Sportif anlamda kendisini çok iyi hissettiğini, insan olarak da hep pozitif biri olduğunu söyleyen Pique, La Liga'da halen 2 maçlık cezası bulunduğunu, yaptıkları itirazın İspanya Futbol Federasyonu'nca reddedilmesi halinde 2 maç daha takımdan uzak kalacağını sözlerine ekledi.


Mert Nobre: "Atatürk sadece Türkiye değil dünya lideri"