comScore

Barcelona Barcelona

Jeremy Mathieu, Lionel Messi Luis Enrique krizini açıkladı

30 Ocak 2015, Cuma 13:08
Jeremy Mathieu, Lionel Messi Luis Enrique krizini açıkladı

Barcelona'da oynayan Jeremy Mathieu Lionel Messi ve Luis Enqrique arasındaki olayın gerçeklerini açıklandı.

İspanyol basınında, Barcelona Teknik Direktörü Luis Enrique ile takımın yıldızı Lionel Messi'nin, bir antrenman sırasında karşı karşıya geldiği haberleri yer almıştı. Tartışma haberlerini doğrulayan ilk Barcelonalı futbolcu Jeremy Mathieu oldu. 
 
Fransız oyuncu, olayın, yılbaşı tatilinden döndükten hemen sonra gerçekleştiğini söyledi. Antrenman maçına hakemlik yapan Enrique'nin, Messi'nin yerde kaldığı bir pozisyonda düdük çalmaması üzerine ortamın bir anda gerildiğini söyleyen Mathieu; "Leo, aniden sinirlendi. Koçun yanına gitti ve tartışmaya başladılar. Daha sonra teknik direktörümüz soyunma odasına geldi ve Messi'yle konuştu. Bu her kulüpte yaşanabilecek bir olay. Ancak burası Barcelona olduğu için herşey büyütülüyor" dedi.
 
Luis Enrique, Mathieu'nun da doğruladığı bu olay sonrası, Messi'ye, Real Sociedad ile oynanan maçta 11'de görev vermemişti. Messi de bir gün sonraki antrenmana mide rahatsızlığını gerekçe göstererek çıkmayınca, kriz patlak vermiş; İspanyol basınında, Messi'nin takımdan ayrılabileceği yolunda haberler yer almıştı.

Mert Nobre: "Atatürk sadece Türkiye değil dünya lideri"