comScore

Barcelona Barcelona

Barcelona'ya kötü haber!

28 Ekim 2014, Salı 16:10

Barcelona kulübünün, 2003-2010 yılları arasında kulüp başkanlığı yapan Laporta ve eski yönetim kurulu üyelerine karşı açtığı dava düştü.

İspanya'nın Barcelona kulübünün, eski kulüp başkanlarından Joan Laporta ve 16 eski yönetim kurulu hakkında, kulübü zarara uğrattıkları gerekçesiyle açtığı dava düştü.

2003-2010 yılları arasında iki dönem kulüp başkanlığı yapan Laporta ve 16 eski yöneticiyle ilgili davaya bakan Barcelona 39 nolu mahkemenin hakimi Jose Manuel Martinez Borrego, Katalan kulübün zarar etmesiyle ilgili yöneltilen suçlamaları reddedip, davayı düşürdüğünü açıkladı. Barcelona kulübünde eski başkan Sandro Rosell döneminde (2010-2014) açılan davada, Laporta ve eski yöneticilerin kulübü 47,6 milyon avro zarara uğrattığı savunulup, her birinden 2,86 milyon avro tazminat talep ediliyordu.

Hakkındaki davanın düşmesinden sonra internetteki twitter hesabından bir mesaj yayınlayan Laporta, "İyi işler yaptık. Ve bunu onurlu bir şekilde yaptık. Yönetim kurulundaki arkadaşlarımdan gurur duyuyorum. Yaşasın Barça!" ifadelerini kullandı.

Barcelona kulübünün, karara itiraz ederek davayı bir üst mahkemeye taşıma hakkı bulunuyor.

 


Bilyoner'den 5.000 TL BilyonPuan HEDİYE!