comScore

Barcelona Barcelona

Neymar krizi bitmek bilmiyor!

19 Şubat 2014, Çarşamba 19:46

Barcelona'da Neymar krizi yaşanıyor! İspanya Ulusal Mahkeme Savcılığı, Neymar'ın transferinde vergi kaçırıldığı iddiasıyla La Liga ekibine dava açılmasını talep etti.

İspanya La Liga takımlarından Barcelona'da, Brezilyalı futbolcu Neymar'ın transferi, sorun olmaya devam ediyor.
      
Kulüp üyelerinden Jordi Cases'in yaptığı suç duyurusunun ardından kulüp başkanı Sandro Rosell'in istifa etmesine ve yönetim kurulunun değişmesine kadar uzanan olaylar zinciri hala güncelliğini koruyor.
      
Yeni kulüp başkanı Josep Maria Bartomeu'nun, tüm ayrıntılarına kadar Neymar'ın transferi ile ilgili ekonomik bilgileri açıklamasıyla Cases suçlamasını geri çekti ancak bu kez de Ulusal Mahkeme Savcılığı, vergi kaçırıldığı iddiasıyla kulüp hakkında dava açılması talebinde bulundu.
      
Savcı Jose Perals, Barcelona Kulübü'nün Maliye'den 9 milyon 100 bin 800 euro'luk vergi kaçırdığını ileri süren iddianameyi, yargıç Pablo Ruz'a sundu.
      
Barceloa, Neymar transferinin 57,1 milyon euro'ya mal olduğunu savunsa da kulüp başkanı Bartomeu'nun basına sunduğu rakamlarda transfer için yapılan toplam harcamanın 86,2 milyon euro'yu bulduğu görülmüştü.

FutbolArena akşam haberleri turu (19 Eylül 2018)


Tüm dünya liglerinde dünkü maçlar ve sonuçları.