comScore

Atletico Madrid Atletico Madrid

Arda'dan açıklama!

22 Ocak 2013, Salı 16:04

Sezon sonunda Atletico Madrid'den ayrılacağı yönünde bazı haberler çıkan Arda Turan, transfer iddialarının gerçeği yansıtmadığını dile getirdi.

Atletico Madrid'de forma giyen ve son dönemde İspanyol ekibinden ayrılacağı konuşulan Arda Turan, katıldığı basın toplantısında bu iddialara cevap verdi. İspanya La Liga'da Atletico Madrid'de başarılı günler geçiren milli futbolcumuz Arda Turan'ın takımdan ayrılmak istediğini söylediği ve daha büyük bir kulübü gitmek istediği iddia edilmişti. Yetenekli oyuncu ise yapılan basın toplantısında bu iddialara cevap verdi ve Atletico Madrid'den ayrılmak gibi düşüncesinin olmadığını açıkladı. Arda açıklamasında, "Ayrılmak istediğimi söylemedim. Eğer söylemiş olsaydım inkar etmezdim ama ayrılmak istediğime dair bir şey söylemedim." sözlerini kullandı.

"BU İDDİALARA GÜLDÜM"
Milli oyuncumu açıklamasının devamında CNN Türk'te katıldığı 5N1K programındaki konuşmasına değindi ve "O programda konuştuğumuz şeyler vardı ama abartıldı ve çarpıtıldı. İlk başlarda bunu önemsemedim ama Atletico'nun büyük bir kulüp olmadığını veya mutsuz olduğumu ve ayrılmak istediğimi söylemedim." dedi. Arda mutlu olduğunu belirterek, "Burada çok mutluyum ve Atletico benim evim. Taraftarlar ve takım olarak bir aile gibiyiz. Atletico mükemmel bir kulüp ve bunu sahada gösteriyoruz. Başkalarının ne dediği önemli değil, biz oyuncular olarak cevabımızı sahada vermeliyiz. Atletico'nun büyük bir kulüp olmadığını söylediğim iddiasını duyduğumda buna güldüm." şeklinde konuştu.

"LİGDE ŞAMPİYON OLMAK..."

Yıldız oyuncu ligdeki şampiyonluk şansları hakkında da konuştu ve "Şampiyonlar Ligi'ne katılmamız mümkün, ligde şampiyon olmak ise hayalini kurduğumuz ama zor bir olay. Barcelona çok iyi bir takım. Biz ligi en iyi yerde bitirmeye çalışacağız." dedi. Arda son olarak takımdaki yıldız arkadaşı Radamel Falcao hakkında açıklamalarda bulunarak, "Falcao inanılmaz bir oyuncu. Ben onunla uzun süre beraber oynamayı isterim çünkü onunla çok iyi anlaşıyoruz." sözlerini kullandı.

ARKADAŞINI GETİR 50 TL BİLYONPUAN AL!