comScore

Atletico Madrid Atletico Madrid

Atletico Madrid, Göztepe hezimetini unutamıyor!

26 Ocak 2015, Pazartesi 16:25
Atletico Madrid, Göztepe hezimetini unutamıyor!

İspanyol gazetesi, Atletico'nun Göz-Göz karşısında yaşadığı büyük şoku yazdı.

İspanyol spor gazetesi El Pais'te bir dönem Türk futboluna damga vuran Göztepe ile ilgili dikkat çeken bir haber yer aldı.
 
El Pais, Atletico Madrid ile Göztepe arasında 1967 yılında Alsancak Stadı'nda oynanan Avrupa Kupası maçını bir kez daha gündeme getirdi. Gazete Göztepe'nin Madrid ekibini 3-0 yenerek kupa dışına itmesiyle ilgili bir haber yayımladı. Haberde Atletico Madrid'in söz konusu maçı hakemin kötü yönetimi nedeniyle kaybettiği iddia ediliyor.
 
"En korkunç olanı 22 Kasım 1967'de İzmir'de Göztepe'ye karşı oynan maçtır" 
"Siyah beyaz anılar" köşesi altında "Atletico'ya İzmir engeli" başlığı ile çıkan haberde, "Hakemlerden yana en şanssız takım hiç kuşkusuz Atletico Madrid'tir. Atleticolu taraftarlar tarih boyunca bunun sayısız örneğini yaşadılar, ancak en korkunç olanı 22 Kasım 1967'de İzmir'de Göztepe'ye karşı oynadıkları maçtır. " deniliyor.
 
Haber şöyle devam ediyor:
 
"Atletico Madrid takımı İspanya'da oynanan maçta Göztepe'yi 2-0 mağlup eder ve diğer karşılaşma için İzmir'e doğru yola çıkar. 
 
Ancak maçın oynanacağı sahayı gören Atleticolular büyük bir hayal kırıklığı yaşar. Zira sahada çimden eser bile yoktur ve sahanın aydınlatması zayıftır.
Öte yandan Yugoslav hakemin faulleri görmezden gelmesine dayanamayan iki Atleticolu futbolcu maç sırasında kırmızı kartla dışarı atılmıştır.
O dönemde İstanbul'daki güçlü takımları bile yenmeyi başaran Göztepe İzmir için büyük bir gurur kaynağıdır ve stadyumun tamamı Göztepelilerle doludur.
“Türk Savaş Gemisi Göztepe takımına başarılar diler!”
 
Ayrıca maç bir anlığına durduğu sırada denizden bir anons duyulur: 'Türk Savaş Gemisi Göztepe takımına başarılar diler!' İşte bu anons taraftarların inanılmaz coşkusuna neden olur.
 
Yugoslav hakem 90 dakikalık maçı tam 109 dakikaya kadar uzatarak ve faulleri görmezden gelerek Göztepe'nin maçı 3-0 kazanmasını sağlar. "  Mert Nobre: "Atatürk sadece Türkiye değil dünya lideri"