comScore

Atletico Madrid Atletico Madrid

Arda Turan kendi hocasına oy vermedi mi?

12 Ocak 2015, Pazartesi 22:24
Arda Turan kendi hocasına oy vermedi mi?

Arda Turan'ın FIFA Ballon d'Or ödülleri en iyi teknik direktör seçiminde kendi hocası Diego Simeone'yi 3. sıraya koyması şaşkınlık yarattı. Arda Turan twitter hesabından konuya açıklık getirdi.

FutbolArena - FIFA'nın yayınladığı oylama sonuçlarına göre, Arda Turan, FIFA Ballon d'Or ödüllerinde en iyi teknik direktör seçiminde kendi hocası Diego Simeone'yi 3. sıraya koydu. 1. sırada Mourinho, 2. sırada ise Löw gözüküyordu.

Arda Turan kendisini oylama ile ilgili arayan kişiye Diego Simeone'yi 1. sırada olarak söylediğini ancak bunun oylamada yanlış gözüktüğünü söyledi.
Arda Turan, "O dönemde benim oyum sorulduğunda yetkililerimize seçimimin en iyi hoca Simeone en iyi futbolcu Ronaldo şeklinde olduğunu belirttim. Benim için Cholo "Simeone" dünyanın en iyi teknik direktörüdür. Onun kazanmasına kendim kazanmış gibi sevinirim. Aksi mümkün değildir. Olay bu şekilde gelişmiştir. Tüm kamuoyunun da böyle bilmesinde fayda vardır. Bir ifade yanlışlığı olmaması adına tekrar açıklamak istedim." açıklamasında bulundu.

FutbolArena Haber Turu (28 Ekim 2020)