comScore

Atletico Madrid Atletico Madrid

Juventus'a bu sezon ilk gol Arda'dan

02 Ekim 2014, Perşembe 02:38

Bu sezon 7 resmi maça çıkan Juventus'a ilk ve tek golü Arda Turan attı.

Futbol Arena - Bu sezon İtalya Ligi'nde 5, Şampiyonlar Ligi'nde maç yapan Juventus tek bir gol dahi yemeden bütün karşılaşmaları kazanmıştı. Buffon'un 712 dakikalık gol orucunu bozan isim Arda Turan oldu.
 
UEFA Şampiyonlar Ligi'nde, takımı Atletico Madrid'i attığı tek golle Juventus karşısında galibiyete taşıyan Arda Turan maçın en çok öne çıkan ismiydi.
 
Maçın ardından düzenlenen basın toplantısında konuşan Atletico Madrid Teknik Direktörü Diego Simeone, "Arda özel bir futbolcu. Çok akıllı ve her şeyi değiştirdi. Serbest oynadığı zaman belki biraz sahada kaybolmuş gibi gözüküyor ama sabit bir pozisyonda oynadığında olağanüstü. Çünkü taktik yeteneği çok yüksek. Kanattaki futbolcuların hücuma dahil olmaları için mükemmel bir zaman yaratıyor" dedi. 
 
Simeone ayrıca, Juventus'un, Real Madrid ve Barcelona düzeyinde, çok iyi bir takım olduğunu vurgulayarak, "Büyük takıma karşı kazandık. Oldukça kapalı bir maç oldu. Büyük olasılıkla küçük detaylar, sonucu belirledi" değerlendirmesini yaptı.
 
Öte yandan, İspanyol gazeteleri de internet sayfalarında Arda Turan'ı ön plana çıkararak, "Arda, zamanında geldi. Golü, Şampiyonlar Ligi'nde Atletico'ya nefes aldırdı", "Arda, Juventus'u insanileştirdi ve Atletico'yu ateşledi", "Buffon, Arda Turan karşısında aksadı", "Arda Turan, Şampiyonlar Ligi'nde Atletico'ya hayat verdi" ifadelerini kullandı.
 
Arda Turan ise maç sonrasında gazetecilerin yoğun talebine karşın açıklama yapmadan stattan ayrıldı.

Selen Yakıcı İle Top 5 (16 Kasım 2020)