comScore

Arsenal Arsenal

Mesut Özil'e tepki büyük!

20 Şubat 2014, Perşembe 14:31

Real Madrid'den Arsenal'e transfer olurken büyük tartışmaya yol açan Türk asıllı Alman oyuncu Mesut Özil'in Bayern Münih önünde kaçırdığı penaltı İngilizleri çılgına döndürürken İspanyollar'da ise büyük sevinç yarattı.

Real Madrid'den Arsenal'e transfer olurken büyük tartışmaya yol açan Türk asıllı Alman oyuncu Mesut Özil'in Bayern Münich önünde kaçırdığı penaltı İngilizleri çılgına döndürürken İspanyollar'da ise büyük sevinç yarattı.

İspanya'da yayınlanan gazeteler, Özil'in bu sene Şampiyonlar Ligi'nde kaçırdığı ikinci penaltı olduğuna işaret ederek hatanın ona halen penaltı atışı yaptıran teknik heyetin olduğunu ileri sürdüler.

Mesut'un Real Madrid'den ayrıldıktan sonra büyük bir performans düşüşüne geçtiğine de dikkat çeken gazeteler, "Alman oyuncuyu artık burada kimse özlemiyor" yorumunda bulundular. Özil'in kaçırdığı penaltının karşılaşmanın kırımla noktası olduğuna yer veren İngiliz gazeteleri ise Bayern Munich karşısında 90 dakika sahada kalan Mesut'un sadece kaleye bir şut çekebildiğini, 60 pasın 10'nu yanlış yere verdiğini ve bir faul yaparak sahada yokları oynadığını savundular.

İspanyol ve İngiliz basını daha önce de Mesut Özil'in gece hayatına olan düşkünlüğünü hatırlatarak Paparazzilerin sürekli takibi altında olan Mesut'un bu hayatına çeki düzen vermemesi halinde futbol performansında düşüş yaşayabileceği uyarısı yapmışlardı.

FutbolArena haber turu (24 Eylül 2018)


Canlı iddaa sonuçları için tıklayın.