comScore
bilyoner

"Mağlubiyetini telafi etmek istiyoruz"

30 Nisan 2013, Salı 12:31

Kardemir Karabükspor teknik direktörü Mesut Bakkal, "Gaziantepspor maçını kazanarak Elazığspor mağlubiyetini telafi etmek istiyoruz" dedi

Sanica Boru Elazığspor'a yenilmelerine rağmen takımın kazanma arzusundan memnun olduğunu belirten Mesut Bakkal, "Özellikle savunma bloğunda gösterdiğimiz direnç sayesinde fazla pozisyon vermedik. Penaltıyı kaçırmasaydık, çok farklı bir maç olurdu. Ama geldiğimiz noktada takımın isteğinden, coşkusundan memnunum. Elazığ'da 1 puan hedefliyorduk, olmadı. Ama bizim altımızda bulunan takımların kaybetmesi olayı bizim lehimize çevirdi" diye konuştu. Mesut Bakkal, sözlerini şöyle sürdürdü:

"Gaziantepspor maçı inşallah bizim isteklerimiz doğrultusunda gider. Sakat ve cezalı oyuncumuz yok. Bu yönden şanslıyız. En iyi 11'le sahaya çıkıp kazanmak istiyoruz. Kazandığımızda ligi bitirebilir ya da büyük bir avantaj elde edebiliriz. Moral ve motivasyonumuzu üst seviyede tutuyoruz. Elazığspor karşısında aldığımız talihsiz mağlubiyeti bu maçta telafi edip tribünleri bayram havasına çevirmek istiyoruz."

TEPKİ KONUSU
Takımın başına geçtiğinde 9 puanlarının olduğunu hatırlatan Mesut Bakkal, açıklamasına şöyle devam etti:
"Göreve başladığımda takımın 9 puanı vardı. Orduspor'un 17, Mersin İdmanyurdu'nun 12, Sanica Boru Elazığspor'un 8, Akhisar Belediyespor'un 7 veya 6 puanı vardı. Şimdi aynı puanlardayız. Aşağıyla 4, yukarıyla 4 puan fark var. Ama hala daha Karabükspor niye başarısız, diye insanların kafasında bir zihniyet var. Aslında geldiğimiz noktada en şanslı biziz ve fikstür avantajımız var. Bundan sonra özür dilemek lazım. Fenerbahçe'yi, Galatasaray'ı, Trabzonspor'u yenmemek, Beşiktaş'tan puan almamak lazım. Biz herhalde biraz fazla alıştırdık. Alıştırmadığınız sonuçlar gelince de insanların tepkisini çektik. Ama yersiz olduğunu düşünüyorum."

FUTBOLCULARIN EMEĞİNE SAYGISIZLIK
Mesut Bakkal, futbolcuların emeğine saygısızlık yapıldığını ifade ederek şöyle konuştu:
"İnsanların bize bakış açısını biraz değiştirmeleri gerekiyor. Yaptığımız iş bu kadar ucuz değil. Susuyoruz ama saygımızdan susuyoruz. Lig biterse fazla konuşacağım. Futbolcuların verdiği emeğe saygısızlık yapılıyor. Bir gerçek var oda 37 puandayım ve hepsinden şanslıyım. Onlar 3 maçı kazanacak biz de 3 maçta yenileceğiz. Öyle olacaksa zaten bize yazıklar olsun. Bu takım Gaziantepspor'u yenecek bir güçte ve yenmek için oynayacak. Sadece günlük başarılarla yaşamaya düşünen kişiler tarafından biraz küçümsenmeye başladık. Bu benim ve takımımın gücüne gitmeye başladı. Demek ki biz İstanbul Büyükşehir Belediyespor'un yerinde olsak herhalde herkes karaları bağlayacak."

Bilyoner'den 2.000 TL BilyonPuan HEDİYE!