comScore
bilyoner

Deportivo direniyor

30 Nisan 2013, Salı 02:09

La Liga'da küme düşmeme mücadelesi veren Deportivo, Avrupa Ligi potasına girmeye çalışan Betis'ten 1 puan aldı. 

La Liga'nın 33'üncü haftasında Real Betis'e konuk olan Deportivo La Coruna, öne geçtiği karşılamada üstünlüğünü koruyamadı ve 1-1'e razı oldu. Deportivo'yu öne geçiren golü Riki kaydederken, Betis'e beraberliği Jorge Molina getirdi.
 
Ev sahibi ekip, maça çok hızlı başladı ve rakip kalede baskı kurdu. Fakat 6'ncı dakikada Javi Chica'nın Deportivo savunmasından dönen topuyla konuk ekip hızlı çıktı. Bruno Gama'nın pasıyla buluşan Riki de kaleci Adrian'ı avlayarak takımını öne geçirdi: 1-0.
 
Erken gelen golle birlikte Betis'in dengesi bozuldu. Ev sahibi ekip, 30'uncu dakikadan itibaren ise oyuna ağırlığını koydu. Joel Campbell'ın 33'deki şutunda Aranzubia gole izin vermedi. Tecrübeli kaleci, 35'te ise Jorge Molina'ya gol izni vermedi. Canas'ın 43'teki şutu da Canas'a takılınca devre Deportivo'nun üstünlüğüyle sona erdi: 1-0.
 
Betis, ikinci devreye de etkili başladı ve golü buldu. 49'uncu dakikada Benat'ın pasıyla buluşan Jorge Molina, düzgün bir şutla topu ağlarla buluşturdu ve skoru dengeledi: 1-1.
 
Golün ardından ise konuk ekip baskısını artırdı. Abel Aguilar'in 53'teki şutu Adrian'a takıldı. 61'de ise Kaka'nın şutu kaleyi bulmadı. Adrian, 78'de ise Pizzi'ye gol izni vermedi. Nelson Oliviera'nın 85'teki şutu da Adrian'a takılınca puanlar paylaşıldı: 1-1  
 
Deportivo, bu beraberlikle birlikte 31 puana yükseldi. Betis ise puanını 49'a çıkardı.

Bilyoner'den 2.000 TL BilyonPuan HEDİYE!