comScore
bilyoner

Bakkal: "Susuyoruz ama saygımızdan.."

30 Nisan 2013, Salı 00:16

Kardemir Karabükspor Teknik Direktörü Mesut Bakkal, yapılan eleştirilere tepki gösterdi..

Kardemir Karabükspor, ara vermeden Gaziantep maçı hazırlıklarına başladı. Yaşar Kaptan Tesisleri'nde yapılan haftanın ilk antrenmanına bütün futbolcular katıldı.
Düz koşu yapan futbolcular daha sonra ayak tenisi oynayarak antrenmanı tamamladılar.

Teknik direktör Mesut Bakkal, antrenman öncesinde yaptığı açıklamada; "Keşke büyükleri yenmeseydik. Geldiğimiz noktada aslında kaybetmek acı ama takımın kazanma arzusundan inanılmaz memnunum ben. Özellikle savunma bloğunda gösterdiğimiz dirençle çok fazla pozisyon vermedik. Penaltıyı gol yapsaydık çok farklı maç olurdu. Ben geldiğimiz noktada takımımın isteğinden coşkusundan memnunum. Biz Elazığ maçından bir puan hedefliyorduk. Ama bizim altımızdaki takımların kaybetmesi olayı bizim lehimize çevirdi. Bence şimdi kalan üç maçı düşünmeden bu hafta sonu oynayacağımız Gaziantep maçını düşünmemiz gerekiyor. Beni sevindiren bir olay var o da sakat ve cezalı oyuncumuz yok. O yönden şanslıyız. Elimizdeki en iyi on birle sahaya çıkıp hem seyircimizin desteğiyle kazanmak istiyoruz. Özellikle son oynadığımızMersin maçında bize verdikleri destek çok önemliydi. Biz bu desteği Antep maçında da bekliyoruz. Gelsinler bu maçı da beraber kazanalım. Çünkü 40 puan önemli puan. 40 puanı bulduğumuzda hem ligi bitirebiliriz, hem de büyük avantaj elde edebiliriz. Bakın ben buraya geldiğim 9 puan vardı. Ordu'nun 17 puanı vardı, Mersin in 12 puanı vardı. Yanlış hatırlamıyorsam 8 puan Elazığ'ın 7 puan da Akhisar'ın vardı. Şimdi aynı puanlardayız birer puan fark var. Yani aşağı ile dört, yukarı ile dört puan fark var ama hala daha insanlarınkafasındaki düşünce 'Neden Karabükspor başarısız.' Aslında geldiğimiz noktada ve ligin sıralamasında baktığımız zaman diğer takımlar ile eşit. Şu geldiğimiz ortamda en şanslı Karabüksporve fikstür avantajı bizde. Onun için neden böyle şeyler uyandırılıyor anlamıyorum. Bundan sonraözür dilemek lazım herhalde. Fener'i, Galatasaray'ı, Trabzon'u bir daha yenmemek lazımmış. Bir de diğer takımların da devre arasında güçlenmesi var. İkinci devreye herkes dirençli başladı. Biz herhalde biraz fazla alıştırdık. Aksi sonuçlar gelince de insanların tepkisiyle karşılaştık. Bunu yersiz buluyorum. Biz beklentileri fazlalaştırdık sıkıntı yarattık galiba. Yani insanların bize ve takıma bakış açılarını değiştirmesi lazım. Nerden geldik, nereye gittik. Yani bizim yaptığımız iş bu kadar ucuz değil. Susuyoruz ama saygımızdan susuyoruz. Lig bittiğinde konuşursam her halde biraz fazla konuşacağım. Orduspor'un17 puanı vardı şimdi 29 puanı var. Ne bekliyor insanlar? Özür dileriz bir daha Fener'i, Galatasaray'ı yenmeyelim.Bir gerçek var şuan 37 puanımız var ve en şanslı takım biziz. Biz hala bu takımı tartışıyoruz. Elazığ'da penaltıyı atsaydık buraya galip dönseydik ne olacaktı? Ama olmadı futbol bu."

Alt taraftaki takımların ve kendi takımının kalan 3 maçını değerlendiren Mesut Bakkal, "İstanbul Belediye bu hafta Fener'le oynuyor, sonra Trabzon'a gidiyor. Tabi bu futbol her sonuç olabilir ama onlar üç maçı kazanacak, biz de kaybedeceğiz öyle olacaksa bize yazıklar olsun. Bu takım Antep'i yenecek güçte. En azından yenmek için mücadele edecek. Onun için biraz küçümsenmeye başladık, bu takımımla benim gücüme gitmeye başladı. Bunları yapanlarda günlük yaşamaya düşünen kişiler başka kim olur" dedi.

Hafta sonu oynayacakları maçın çok önemli olduğunu da söyleyen Mesut Bakkal, "Biz teknik heyet ve oyuncularım Pazar günü oynayacağımız Gaziantep maçına kilitlendik. Sakatımız, cezalımız yok. En şekilde çıkacağız. Moral, motivasyonumuzuyüksek tutuyoruz, tek üzüntümüz iyi oynadığımız, iyi mücadele ettiğimiz bir maçı kaybettik. Bence talihsizbir mağlubiyet. Onun için bu maçın telafisini bu hafta yapıp Pazar günü akşam onda stadı bir bayram yerine çevirir anlımızın akıyla maçtan çıkarız" diye konuştu.

HABER: CENGİZ TOPUZ//KARABÜK

Bilyoner'den 2.000 TL BilyonPuan HEDİYE!