comScore
bilyoner

Şimdi de Konyalı Messi!

29 Nisan 2013, Pazartesi 19:35

Konya'da üniversite öğrencisi Ahmet Çelik (25), Barcelonalı futbolcu Lionel Messi'ye benzerliğiyle görenleri hayrete düşürüyor.

Selçuk Üniversitesi (SÜ) İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesinde okuyanÇelik, 2005 yılında Chelsea-Barcelona maçında Messi'yi görenarkadaşlarının, kendisinin Arjantinli futbolcuya çok benzediğini farkettiklerini söyledi.O günden sonra ünlü futbolcuyu yakından takipetmeye başladığını ifade eden Çelik, yaşı ilerledikçe Messi'yebenzerliğinin daha da arttığını, boy ve kilosunun da ünlü futbolcuylaaynı olduğunu belirtti.

Çevresindekilerden Messi'ye benzerliği nedeniyle yoğun ilgi gördüğünü;birçok kişinin Messi zannederek tanışmak için yanına geldiğini anlatanÇelik, şunları kaydetti: "İnsanlar, beni gördüklerinde Messi zannedip elsallıyor. Hatta fotoğraf çektirip, kağıda, eline veya koluna imzaatmamı isteyenler dahi oluyor. Ancak gerçek Messi olmadığımı, Türkolduğumu öğrendiklerinde şaşkınlıklarını gizleyemiyorlar. Messi'nin enbüyük hayranlarından biriyim, ancak futbolla aram Messi kadar iyi değil.En büyük hayalim futbolcu olmaktı. Bazı nedenlerden dolayı olamadım amaMessi'ye benzemek çok güzel bir şey. Arkadaşlarım beni 'Messi' diyeçağırıyor, soranlara 'Messi' diye tanıtıyor."
Çelik, en büyük hayalinin Messi ile tanışmak olduğunu dile getirerek,"Barcelonayı takip ediyorum. Şampiyonlar Ligi'nde biraz kötüler. BayernMünih'e karşı 4-0'lık bir yenilgi aldılar. İnanıyorum ki; rövanşta budurum düzelecek, Barcelona maçı alacak. Şampiyonlar Ligi maçındaMessi'nin, Bayern Münih'e 4 gol atmasını bekliyorum" diye konuştu.SKORER

Bilyoner'den 2.000 TL BilyonPuan HEDİYE!